Basketball Elbląg pokonał Wilki Ełk. Drużyna zakończyła rozgrywki na fotelu lidera

2023-03-21 12:33:29(ost. akt: 2023-03-21 12:48:39)
Basketball Elbląg zakończył rozgrywki na fotelu lidera

Basketball Elbląg niedzielnym zaległym zwycięskim meczem na wyjeździe z Wilkami Ełk 93:57 zakończył rozgrywki na fotelu lidera. Teraz czeka na losowanie i baraże o wejście do II ligi.
• Wilki Ełk — Basketball Elbląg 57:93
(22:20, 11:18, 14:29, 10:26)
BASKETBALL: Prokurat 32, Pawlak 24, Jastrzębski 16, Klonowski 6, Nisztuk 4, Chrzanowski 3, Pikulik 2, Krakowski 2, Jakimowicz 2, Gliński 2, Domaszewicz.

Elblążanie, którzy zapewnili sobie tytuł mistrzowski na trzy kolejki przed zakończeniem rozgrywek, jechali do Ełku "po swoje", wykonali dobrze zadanie i wrócili do Elbląga bogatsi o kolejny komplet punktów.

To było trzynaste zwycięstwo podopiecznych trenera Arkadiusza Majewskiego na czternaście rozegranych spotkań w III lidze w grupie pomorsko-warmińsko-mazurskiej. Tym samym Basketball pokazał, kto rządził w tej lidze.

Gospodarze (wicemistrzowie ligi) przystąpili do meczu z mocnym postanowieniem nawiązania równej walki, zakładając, że jeśli uda się coś więcej ugrać, to zrobią niespodziankę i pokonają elblążan.

Ta wyrównana walka trwała tylko przez pierwsze dwie kwarty, kiedy Wilki przegrywały 33:38. Po przerwie lepsza dojrzałość taktyczna, dobra skuteczność a przede wszystkim kolektywna gra elblążan wzięła górę.

Od 25 min do 35 min Basketball zdobył 34 punkty, rywal tylko trzy i w tym momencie było już pozamiatane. Elblążanie ostatecznie wygrali 93:57. W pierwszym spotkaniu, rozegranym w Elblągu, Basketball pokonał Wilki 123:71.

Najlepszym snajperem w zakończonym sezonie w drużynie elbląskiej był Kacper Jastrzębski, który w 12 meczach zdobył 214 pkt. Barażowe turnieje półfinałowe odbędą się w dniach 31 marca - 2 kwietnia, natomiast turniej finałowy z udziałem czterech zespołów, z których dwa wywalczą awans, odbędzie się w dniach 21-23 kwietnia.