Tomasz Talewicz na najwyższym podium

2023-03-30 16:15:25(ost. akt: 2023-03-30 16:15:41)

W Hali Sportowej im. Ireneusza Palińskiego w Ciechanowie w dniach 24-26.03 odbywały się Mistrzostwa Polski do lat 20. Udział wzięło blisko 200 zawodniczek i zawodników z ponad 60 klubów.
W mistrzowskich zmaganiach udział wzięło trzech reprezentantów KS Meyer Elbląg i występy podopiecznych trenera Grzegorza Rajkowskiego można zaliczyć do udanych. W kategorii kobiet w wadze 87 kg Wiktora Gabis z wynikiem 135 kg w dwuboju uplasowała się tuż za podium. Tę kategorię wagową wygrała Olga Komorowska (WLKS Nowe Iganie).

Z dobrej strony pokazał się w wadze 109 kg Krzysztof Wróblewski, który zajął dobre szóste punktowane miejsce. W rwaniu podniósł ciężar o wadze 107 kg, a w podrzucie 131 kg, co łącznie w dwuboju dało mu wynik 238 kg. W tej wadze nie miał sobie równych reprezentant Polski seniorów Igor Osuch (Budowlani Opole), który dwubój zakończył wynikiem 345 kg, pokonując Damiana Dmowskiego (WLKS Nowe Iganie) 278 kg.

Jednak największe emocje były w wadze +109 kg, w której startowało 13 zawodników. Tomasz Talewicz (Meyer) po bardzo zaciętym pojedynku i to zaledwie o kg pokonał faworyta Szymona Ziółkowskiego (Mazovia Ciechanów). Elblążanin w dwuboju zaliczył 337 kg (149+188), a jego rywal 366 kg (158+178). Po tym występie elblążanin zapewnił sobie udział w reprezentacji Polski w mistrzostwach Europy juniorów U-20.

W punktacji klubowej mistrzowskie zmagania wygrała Mazovia Ciechanów (128 pkt) przed Budowlanymi Nowy Tomyśl (102 pkt) oraz Budowlanymi Opole (86 pkt). Drużyna Meyera Elbląg z dorobkiem 31 pkt uplasowała się na 10. miejscu. Sklasyfikowano 59 klubów.