Strażacy z Gronowa na podium

2023-03-30 16:17:51(ost. akt: 2023-03-30 16:18:38)

Autor zdjęcia: archiwum prywatne

W dniach 24-26 marca w Opatowie odbył się Międzynarodowy Puchar Polski Wojska Polskiego i Służb Mundurowych w kickboxingu.
W pucharowych zmaganiach udział wzięło ponad 200 zawodniczek i zawodników, którzy reprezentowali: Policję, Straż Pożarną, Wojsko, Służbę Więziennictwa, Komandosów, Służbę Ochrony Państwa.

Wśród startujących nie zabrakło elblążan. W pucharowych zmaganiach wystąpili Mariusz Paruzel i Paweł Kłoczewiak (UKS Silvant Kajak Elbląg), będący druhami OSP w Gronowie Elbląskim, reprezentujący Straż Pożarną. Obaj wystąpili w formule Kick Light i wywalczyli medale. Kłoczewiak w wadze 69 kg stanął na najwyższym podium po zwycięskiej finałowej walce z Jakubem Rychlakiem (Wojsko Polskie). Z kolei startujący w wadze 84 kg Paruzel przegrał finał o złoty medal z Piotrem Kołakowskim (Szczycieński Batalion Radiotechniczny).

— Start moich podopiecznych mogę uznać za bardzo udany. Na pewno jeszcze nie raz usłyszymy o tych zawodnikach — stwierdza trener Adrian Durma i dodaje: — Są już w kręgu zainteresowań sztabu szkoleniowego kadry narodowej i to ich powinno jeszcze bardziej zmobilizować do pracy.

SPRINTEM
Najważniejsze sportowe informacje z Elbląga:

• PIŁKA NOŻNA
REMIS REZERW OLIMPII
W środę w meczu zaległym o mistrzowskie punkty w IV lidze Olimpia II Elbląg wywalczyła cenny remis na wyjeździe, remisując z Jeziorakiem Iława 2:2. Bramki dla Jezioraka zdobyli: Kruczkowski (7), Nestoj (25). Dla Olimpii oba gole zdobył Kozera (37,60). Elblążanie grali w składzie: Łęgowski — Winiarki (88 Dziurdzia), Leszczyński, Kasprzykowski, Łąpieś, Łobecki (72 Sznajder) Panek (65 Stróżewski), Łaszak, Szantyr, Gorzycki (87 Ruciński), Kozera. W tabeli prowadzi GKS Wikielec (42 pkt), przed Polonią Lidzbark War. (35 pkt) i Jeziorakiem (33). Olimpia z 29 pkt jest na szóstym miejscu.

• KOSZYKÓWKA
BARAŻE O II LIGĘ
Od piątku do niedzieli w hali MOS przy ul. Kościuszki odbywać się będzie półfinałowy turniej w koszykówce mężczyzn o wejście do II ligi. Grać będą cztery zespoły systemem każdy z każdym. Po zakończonym turnieju dwa najlepsze zespoły awansują do finału. Elblążanie zagrają w najsilniejszym składzie z Przemysławem Zamojskim na czele. Wstęp na zawody jest wolny.