Zatoka Braniewo: Zasłużone zwycięstwo i awans w tabeli

2023-04-19 10:25:47(ost. akt: 2023-07-03 15:32:47)
W sobotę Zatoka zagra na wyjeździe ze Startem Nidzica, który zgłasza aspiracje do awansu

Autor zdjęcia: MKS Zatoka Braniewo

Trzy bramki, trzy punkty i awans w tabeli wywalczyli piłkarze Zatoki Braniewo. W niedzielę we Fromborku pokonali Drwęcę Nowe Miasto Lubawskie. Jest to drugie zwycięstwo, gospodarzy w rundzie wiosennej.
• Zatoka Braniewo — Drwęca Nowe Miasto Lubawskie 3:0 (1:0)

1:0 — Wolak (7), 2:0 — Rynkowski (52), 3:0 — Grzyb (64)
ZATOKA: Ptak — Hebda (70 Małek), R. Jakimczuk, Kimso, Chomko (87 K. Jakimczuk), Grzyb, Wieliczko (57 Kozak), Śniegocki (75 Kazimierczuk), Szpakowski, Wolak (75 Rutkowski), Rynkowski.

Już w ostatnim spotkaniu z Constractem Lubawa (1:1) widać było zwyżkę formy w drużynie braniewskiej. Teraz to potwierdzili w spotkaniu z Drwęcą Nowe Miasto Lubawskie w wygranym pojedynku 3:0. Już sam rezultat meczu pokazuje, kto był lepszy na boisku i kto w tym pojedynku rządził. Już początek spotkania zaczął się pomyślnie dla podopiecznych trenera Daniela Koguta. W 7 minucie Radosław Grzyb zdecydował się na strzał, bramkarz gości odbił piłkę przed siebie, a nadbiegający Łukasz Wolak z 14 metrów posłał piłkę do siatki. Po strzeleniu gola Zatoka poszła za ciosem, zepchnęła rywala do defensywy i osiągnęła znaczną przewagę, którą powinna udokumentować kolejnymi golami.

Były ku temu szanse, ale ze skutecznością nie było tak, jak powinno być. Doskonałych sytuacji sam na sam z bramkarzem gości nie wykorzystali Jakub Szpakowski oraz Wolak, a ponadto dobre sytuacje zaprzepaścili Oskar Rynkowski i Grzyb. Goście atakowali bramkę braniewian sporadycznie, przeważnie po stałych fragmentach gry — ocenia Daniel Kogut trener Zatoki. Po przerwie spotkanie nadal przebiegało pod dyktando Zatoki, która zdobyła kolejne dwa gole. Najpierw w 52 minucie Rynkowski wykorzystał dośrodkowanie i wbiegając w pole karne, płaskim plasowanym strzałem zmusił bramkarza gości do wyjęcia piłki z siatki. Kilka minut później Damian Kozak obsłużył Grzyba, który uwolnił się spod opieki obrońców i strzelając z pola karnego, ustalił wynik meczu. Teraz Zatokę czeka bardzo trudne zadanie. W sobotę zagra na wyjeździe ze Startem Nidzica, który zgłasza aspiracje do awansu. W meczu tym na pewno zabraknie Rynkowskiego (sprawy służbowe) i Szpakowskiego, który musi pauzować za nadmiar żółtych kartek.

NAKI NOWYM LIDEREM

W minionej 21. kolejce spotkań najciekawszy mecz zapowiadał się w Lubawie, gdzie lider tabeli Constract podejmował Start Nidzica i takie ono też było. Drużyna gości prowadzona przez trenera Czesława Żukowskiego w 21 minucie po golu Szymona Masiaka otworzyła wynik meczu. Żeby było ciekawiej, po strzale Sebastiana Halickiego w doliczonym czasie gry zapewniła sobie zwycięstwo. — Był to ciekawy mecz, stojący na niezłym poziomie — ocenia trener gości Czesław Żukowski i dodaje: — Emocji też nie brakowało, bo kibice zobaczyli siedem goli, a mogło być ich znacznie więcej, gdyż dwukrotnie moja drużyna, jak i gospodarze trafiali w słupek i poprzeczkę. Wcale nie zaprzeczam, że chcemy włączyć się do walki o awans do IV ligi. Potknięcie lidera wykorzystał Naki Olsztyn, który wygrał na wyjeździe z Czarnymi Rudzienice 3:1. Olsztynianie zwycięstwo zapewnili sobie dopiero w ostatnich 5 minut gry, kiedy zdobyli dwa gole z rzędu. Miniona kolejka spotkań wcale nie była szczęśliwa dla gospodarzy (oprócz Zatoki). W dwóch spotkaniach zeszli z boiska pokonani, a w pięciu innych musieli podzielić się punktami. W meczu Unia Susz — Płomień Turznica 1:1, gospodarze ze strzału Krystiana Stańca zdobyli drugiego gola, ale arbiter tej bramki nie uznał, dopatrując się spalonego. Sąsiad w tabeli Zatoki Braniewo, Polonia Pasłęk tylko zremisowała z Barkasem Tolkmicko 1:1, co można uznać za niespodziankę. Pierwszy punkt na wiosnę wywalczył Radomniak Radomno (trener Sławomir Mówiński), który zremisował z Błękitnymi Orneta 2:2. Wyniki 21. kolejki spotkań:

• Constract Lubawa — Start Nidzica 3:3 (1:2)
Rykaczewski (25), Szczepański (59), Okuniewski (63) — Masiak (21,38), Dąbrowski (79), Halicki (92)
• Czarni Rudzienice — Iskra Narzym 1:3 (0:1)
Karczewski (46) — Oskierko (40,90), Fronczak (85)
• Radomniak Radomno — Błękitni Orneta 2:2 (1:1)
Pisarczyk (55), Nowosielski (82) — Kosobudzki 58 karny), Chapisko (75)
• Kormoran Zwierzewo — Delfin Rybno 2:2 (1:1)
Sokołowski (3), T. Śnieżawski (79), — Gajewski (27), Rozentalski (67)
• Polonia Pasłęk — Barkas Tolkmicko 1:1 (1:0)
Bakunowicz (33) — Żukowski (78)
• Iskra Narzym — Ossa Biskupiec Pomorski. 0:0
• Unia Susz — Płomień Turznica 1:1 (0:0)

W sobotniej 22. kolejce grać będą (gospodarze na 1. miejscu):
Constract — Naki, Drwęca — Unia, Płomień — Iskra, Ossa — Polonia, Barkas — Kormoran, Delfin — Radomniak, Błękitni — Czarni, Start — Zatoka.