PGNiG Superliga Kobiet: Start Elbląg zakończył sezon zwycięstwem [ZDJĘCIA]

2023-04-30 13:30:14(ost. akt: 2023-07-03 09:46:17)
Start uplasował się na 7 miejscu w kraju

Zawodniczki Startu Elbląg wygrały ostatni mecz ligowy w tym sezonie. Przed własną publicznością pokonały Młyny Stoisław Koszalin 29:26 i ostatecznie uplasowały się na 7 miejscu w kraju.
• Start Elbląg — Młyny Stoisław Koszalin 29:26 (16:18)

START: Ciąćka, Hypka — Dworniczuk 9, Wołoszyk 6, Weber 5, Szczepanik 4, Głębocka 2, Stapurewicz 2, Tarczyluk 1, Kneźević, Kostuch, Owczarek, kary: 10 min

Najwięcej dla gości: Bayrak 8, Kubisova, Lipok, Rycharska po 4, kary: 6 min.

Sobotni mecz dla Startu był o tzw. pietruszkę. Już tydzień temu elblążanki po wyjazdowym zwycięstwie nad MKS Urbis Gniezno 33:31 zapewniły sobie byt na przyszły sezon w Superlidze. Z kolei drużyna koszalińska po porażce z Ruchem Chorzów 28:29 zakończyła rozgrywki na przedostatnim 9 miejscu w tabeli i czeka ją teraz walka z mistrzyniami trzech grup I ligi o dwa miejsca premiowane awansem do nowego sezonu 2023\2024 w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Przed meczem nastąpiło oficjalne pożegnanie z zawodniczkami z rozstającymi się z klubem: Nikoliną Kneźević oraz Martą Gęgą, która kończy karierę. Jeśli chodzi o mecz, wynik spotkania otworzyła Iga Dworniczuk i tę 1-bramkową przewagę (7:6) podopieczne trenera Romana Monta, utrzymywały do 10 min gry. Jak to bywa często z zespołem Startu, znów musiała nastąpić chwila przestoju, którą wykorzystały koszalinianki. W ciągu pięciu minut podopieczne trenera Krzysztofa Przybylskiego rzuciły 5 goli z rzędu i wyszły na prowadzenie 11:7.

Na trzy min przed przerwą wygrywały 18:14, jednak po rzutach Nikoli Szczepanik i Weroniki Weber z karnego, elblążanki do przerwy zmniejszyły różnicę porażki i do szatni schodziły z wynikiem 16:18. Po przerwie, ku zaskoczeniu wszystkich mecz w swoje ręce wzięły elblążanki i po golach Joanny Wołoszyk 2 oraz Nikoli Głębockiej wyszły na prowadzenie 19:18.

Od tej pory trwała wymiana ciosów gol za gol. Na kwadrans przed końcem Start wygrywał 22:20. Zespół gości nie mając nic do stracenia, gonił wynik i w 55 min Emilii Kowalskiej doprowadził do remisu 26:26. Końcówka należała jednak do Startu, który w kolejnych minutach zdobył trzy gole (Szczepanik, Wołoszyk, Dworniczuk), nie stracił żadnego i wygrał ostatecznie 29:26. Tym samym drużyna podziękowała kibicom, którzy z tym zespołem przez cały sezon byli na dobre i na złre.
W drugim meczu Ruch Chorzów zremisował z MKS Urbis Gniezno 38:38 (2:1 karne, 17:18)