Zatoki Braniewo w Ornecie pokonała miejscowy zespół Błękitnych

2023-05-08 12:29:18(ost. akt: 2023-07-03 09:30:48)

Autor zdjęcia: MKS Zatoka Braniewo

Trwa bardzo dobra passa piłkarzy Zatoki Braniewo. Podopieczni trenera Daniela Koguta w ostatnich sześciu meczach nie ponieśli porażki. Odnieśli cztery zwycięstwa i w dwóch meczach zanotowali remisy.
Piłkarze Zatoki w minionym tygodniu rozegrali trzy spotkania. Zdobyli komplet dziewięciu punktów, a co ważne, strzelili rywalom w sumie 11 goli, nie tracąc żadnego. Wcześnie Zatoka pogoniła Naki Olsztyn i wygrała 5:0. W kolejnym meczu, ale już zaległym, pokonała Polonię Pasłęk 4:0 po golach: Kozaka (23 minuta), Kimso (38), Ł. Wolaka (43) i Rynkowskiego (75). Był to udany rewanż braniewian, za porażkę w I rundzie 2:3. Już sam wynik wskazuje, która drużyna była lepsza w tym pojedynku. Trzy dni później Zatoka znów zagrała na pełnych obrotach i w Ornecie pokonała miejscowy zespół Błękitnych 2:0.

• Błękitni Orneta — Zatoka Braniewo 0:2 (0:0)
0:1 — Wieliczko (52), 0:2 — Szpakowski (55)

BŁĘKITNI: Mastalerz — Guczajtis, Romejko, Kochno (83 K. Lipiński), Januszkiewicz, Baranowski, R. Lipiński (79 Krakowski), Kosobucki, Chepyschko,Turek (55 Frankowski), Pietroń.

ZATOKA: Ptak — Grzyb, Kimso, Korkliniewski, Chomko, Szpakowski (70 Opalach), Wieliczko, A. Wolak (38 Małek), Rynkowski (88 Tyrowski), Kozak (80 Hebda), Ł. Wolak (65 Śniegocki).

To był bardzo ważny mecz dla obu drużyn z dwóch powodów. Zatoka, walcząc o IV ligę, koniecznie musiała zdobyć komplet punktów. Z kolei Błękitni też musieli odnieść sukces, gdyż zwycięstwo przedłużało im byt w tej klasie rozgrywkowej. Ponadto obecny trener Zatoki Daniel Kogut jeszcze nie tak dawno był piłkarzem Błękitnych, więc też chciał udowodnić swoją wyższość nad klubem z Ornety. Jeśli chodzi o mecz, dużo było walki.

Gospodarze mocno postawili się faworyzowanej drużynie gości i toczyli wyrównany bój. W pierwszej części meczu każda ze stron mogła otworzyć wynik spotkania. W 3 minucie po dośrodkowaniu Radosława Grzyba Łukasz Wieliczko minimalnie posłał piłkę głową obok bramki Oskara Mastalerza. W odpowiedzi na bramkę Tomasza Ptaka w 32 minucie strzelał z 7 metrów Damian Turek, ale golkiper Zatoki był na miejscu. Po przerwie większa dojrzałość taktyczna oraz rutyna wzięły górę. Zatoka, grając pewnie, robiła wszystko, by wyjść na prowadzenie i tak też uczyniła. W 51 minucie Oskar Rynkowski po indywidualnej akcji strzelił z 16 metrów i Mastalerzowi nie pozostało nic innego, jak wyjąć piłkę z siatki. Na drugą bramkę kibice nie musieli długo czekać. Trzy minuty później Jakub Szpakowski uderzeniem z linii pola karnego i jak się później okazało, ustalił wynik spotkania. Mimo obustronnych ataków wynik nie uległ już zmianie.
Lider znów traci punkty

24. kolejka spotkań przyniosła kilka niespodziewanych wyników. Lider tabeli Constract Lubawa, tylko i aż tylko zremisował u siebie z broniącym się przed spadkiem Delfinem Rybno 1:1. Goście, którzy od 60 minut grali w osłabieniu, gdyż czerwoną kartkę ujrzał Miłosz Drzewiński, stracili bramkę na wagę zwycięstwa w doliczonym czasie gry. W spotkaniu Płomień Turznica — Kormoran Zwierzewo 4:0 także goście kończyli mecz w osłabieniu. Za czerwone kartki z boiska „wylecieli” Paweł Śnieżawski (25 minuta) oraz Daniel Góralski (73). Najwięcej bramek w tej kolejce kibice zobaczyli w Suszu. Tamtejsza Unia wysoko pokonała Polonię Pasłęk 7:2. Cztery bramki dla zwycięzców w tym spotkaniu zdobył Krystian Staniec. Gospodarze mogli wygrać wyżej, ale piłka po strzałach Janusza Lewandowskiego i Macieja Górala obiła poprzeczkę. W meczu Drwęca Nowe Miasto Lub. — Iskra Narzym 2:1 zwycięstwo Drwęcy mogło być okazalsze, ale dwukrotnie po strzałach Radosława Wolskiego i Szymona Świniarskiego gości od utraty bramek ratowała poprzeczka. Bardzo cenne zwycięstwo odniósł Barkas Tolkmicko, który pokonał Czarnych Rudzienice 1:0, a bramkę na wagę trzech punktów zdobył Bartosz Mróz w 90 minucie gry.

Wyniki 24. kolejki

• Constract Lubawa — Delfin Rybno
Okuniewski (91) — Gajewski (29)
• Start Nidzica — Naki Olsztyn 4:1 (0:0)
Masiak (50,76), Tomaszewski (57), Halicki (85) — Kowalski (47)
• Drwęca Nowe Miasto Lub. — Iskra Narzym 2:1 (0:0)
Świniarski (48), Nojman (83) — Arczewski (88 karny)
• Unia Susz — Polonia Pasłęk 7:2 (1:1)
Luliński (11), Staniec (49, 73, 83,87), Lewandowski (57 karny), Pingot (61) — Kuczkowski (44), Wiczyński (79)
• Płomień Turznica — Kormoran Zwierzewo 4:0 (3:0)
R. Śnieżawski (14 karny), Sadowski (27), Szymański (43), Świgoń (72)
• Ossa Biskupiec Pom. — Radomniak Radomno 1:0 (0:0)
Topolewski (57)
• Barkas Tolkmicko — Czarni Rudzienice 1:0 (0:0)

16. Radomniak 12 36:88

W najbliższą sobotę grać będą (gospodarze na pierwszym miejscu) Kormoran — Unia, Drwęca — Naki, Polonia — Iskra, Start — Błękitni, Constract — Barkas, Czarni — Ossa, Radomniak — Płomień, Zatoka — Delfin (godz. 15 we Fromborku)