Concordia pokonała u siebie Jagiellonię II Białystok [ZDJĘCIA]

2023-05-11 16:32:30(ost. akt: 2023-07-02 06:28:00)
W zaległym meczu Concordia pokonała u siebie Jagiellonię II Białystok 1:0. Dzięki tej wygranej wydostała się ze strefy spadkowej.
• Concordia Elbląg - Broń Radom 3:2 (2:1)
1:0 - Augusto (3 karny), 1:1, 2:1 - Pietrzyk (28, 45 samob.), 2:2 - Nowicki (51 samob.), 3:2 - Kopka (61)

CONCORDIA: Wąsowski - Weremko, Jońca, Szawara, Nowicki, Rękawek (61 Kottlenga), Kopka, Szmydt, Jarzębski, Drewek, Augusto (82 Zielecki)

Po ostatniej wyjazdowej porażce z Ursusem (3:4) elblążanie musieli wygrać, by liczyć się jeszcze w walce o utrzymanie w III lidze. Gospodarze zagrali jednak bez Radosława Bukackiego - swojego najlepszego zawodnika w defensywie (uraz nogi), a poza tym ze składu wypadł także kontuzjowany Mariusz Pelc.

Mimo to mecz rozpoczął się znakomicie dla podopiecznych trenera Adriana Żurańskiego, bo w 2. min Concordia przeprowadziła pierwszą akcję ofensywną, po której piłka wyszła na rzut rożny. Po dośrodkowaniu Radosława Nowickiego w ferworze walki jeden z obrońców odbił piłkę ręką, więc sędzia wskazał na 11. metr. Pewnym wykonawcą rzutu karnego był Brazylijczyk Joao Augusto. Po zdobyciu gola nadal atakowali piłkarze Concordii. Kolejno na bramkę Broni strzelali: Eryk Jarzębski (głową), Łukasz Kopka i Augusto. Niestety, wszystkie próby były niecelne, mimo to wydawało się, że kolejne gole dla elblążan są tylko kwestią czasu. No i gol rzeczywiście padł, tyle że piłka niespodziewanie wylądowała w bramce gospodarzy, gdy Kacper Pietrzyk z 20 m pokonał Jakuba Wąsowskiego.

Pięć minut później Concordia powinna odzyskać prowadzenie, ale Łukasz Kopka przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem. Jednak ostatecznie jeszcze przed przerwą elblążanie zdobyli drugiego gola, chociaż tak naprawdę do własnej siatki - w efekcie niefortunnej interwencji - trafił Pietrzyk, czyli ten sam zawodnik, który kilkanaście minut wcześniej doprowadził do remisu.

Po przerwie nadal przeważali elblążanie, ale w 51. min radomianie wyprowadzili kontrę, w pole karne dośrodkował Bartłomiej Nowak, a Radosław Nowicki, chcąc przeciąć lot piłki, skierował ją do własnej bramki. Czyli był podwójny remis: 2:2 w meczu i 1:1 w samobójach. Ostatecznie jednak trzy punkty zostały w Elblągu, bo w 61. min Kopka wykorzystał dośrodkowanie Jakuba Rękawka.
Było to trzecie zwycięstwo z rzędu Concordii na własnym stadionie.
• W środę o g. 15.30 w zaległym meczu z 16. kolejki elblążanie podejmą rezerwy Jagiellonii. Jeśli Concordia wygra, wtedy wydostanie się ze strefy spadkowej!

Dwa samobóje w Elblągu

• Concordia Elbląg — Jagiellonia Białystok 1:0 (1:0)
1:0 — Augusto (43)

CONCORDIA: Wąsowski — Weremko, Szawara, Jońca, Jarzębski, Kopka, Nowicki, Drewek (58 Zielicki), Kottlenga (71 Góral), Szmydt, Augusto.

Początek spotkania był wyrównany, ale w miarę upływu czasu to goście zaczęli przeważać. Już w 13 minucie mogli wyjść na prowadzenie, ale piłka po strzale Kamila Huczki minimalnie minęła światło bramki. W rewanżu z pola karnego strzelał Tomasz Szawara, ale niecelnie. W 44 minucie Concordia zdobyła upragnioną bramkę. Po podaniu Sebastiana Weremko Joao Augusto skierował piłkę głową do siatki. Wcześniej Oskar Kottlenga obił słupek. W drugiej części meczu przez cały czas przeważali przyjezdni, ale defensywa elbląska dobrze grała i nie pozwoliła sobie na strzelenie gola. W końcówce spotkania podopieczni trenera Adriana Żurańskiego mogli poprawić rezultat meczu, ale Łukasz Kopka trafił w słupek. Natomiast Michał Góral przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem gości. Kolejny mecz Concordia zagra w tę sobotę na wyjeździe ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki.