Olimpia II tylko remisuje z Polonią Iłowo

2023-05-23 10:31:03(ost. akt: 2023-05-23 17:56:54)
Zdjęcie ilustracyjne - archiwum DE

Będąca faworytem Olimpia II Elbląg odniosła połowiczny sukces i tylko zremisowała na wyjeździe z niżej notowaną Polonią Iłowo 1:1. Z tego wyniku bardziej zadowoleni są gospodarze.
• Polonia Iłowo — Olimpia II Elbląg 1:1 (0:1)

0:1 — Kozera (37 karny), 1:1 — Wydra (52)
OLIMPIA: Łęgowski — Sarnowski, Łaszak, Kasprzykowski, Łąpieś (80 Berdyczko), Laskowski, Sznajder, Kazimierowski, Panek (80 Dziurdzia), Winiarski (68 Stróżewski), Kozera (85 Piróg).

Jak się nie uda meczu wygrać, to trzeba go zremisować. Olimpia wzięła sobie do serca tę starą piłkarską maksymę i ze stadionu z Mławy (tam swoje mecze rozgrywa Polonia) przywiozła jeden cenny punkt. Po ostatniej porażce elblążan z GKS Wikielec 1:4 goście chcieli wyjść na prostą i wygrać na boisku rywala. Już pierwsza odsłona meczu pokazała, że jest to możliwe. Podopieczni trenera Karola Przybyły posiadała optyczną przewagę i w tej części spotkania otworzyli wynik. W 37 minucie za faul na Dawidzie Winiarskim w polu karnym arbiter wskazał na wapno i „jedenastkę” pewnie zamienił na gola Dominik Kozera. Po przerwie gospodarze dążyli do zmiany wyniku i grali już jak równy z równym. W 52 minucie po stałym fragmencie gry w polu karnym Olimpii powstało zamieszanie i po strzale Jakuba Wydry piłkę z siatki musiał wyjmować Łukasz Łęgowski. Po utracie gola Olimpia mocno pracowała na zdobycie kolejnego, lecz gospodarze nie pozwolili na więcej i w ten sposób nastąpił podział punktów. Kolejny mecz „olimpijczycy” zagrają u siebie w niedzielę z Mamrami Giżycko.

GKS Wikielec już w III lidze.

Podopieczni trenera Damiana Jarzębowskiego wygrali u siebie z Mamrami Giżycko 6:1 i po końcowym gwizdku sędziego mogli już świętować awans, po roku nieobecności do III ligi. Trwa natomiast zacięta walka o utrzymanie się na zapleczu III ligi. Spadkiem zagrożonych jest sześć drużyn, a o tym, które ostatecznie zostaną zdegradowane, być może zadecyduje ostatnia kolejka spotkań.