SPRINTEM: Najważniejsze sportowe informacje z Elbląga [ZDJĘCIA]

2023-06-01 17:06:52(ost. akt: 2023-06-06 14:09:33)

• KAJAKARSTWO

REPREZENTANCI SILVANTA I KORONY W ROZJAZDACH
W miniony weekend kajakarze dwóch elbląskich klubów: UKS Silvant Kajak oraz Korony z dobrym powodzeniem startowali na regatach rangi krajowej, jak i za granicą. Na torze "Malta" w Poznaniu odbył się Puchar Świata seniorów. Występujący w barwach Polski zawodnik Silvanta, Przemysław Korsak, startował w K-1 na dystansie 500 metrów. Po zwycięskich biegach w eliminacjach oraz w półfinale dotarł do finału, plasując się na siódmym miejscu.

SUKCESY W BYDGOSZCZY
Na torze regatowym "Brdyujście" w Bydgoszczy odbyły się mistrzostwa tego miasta. Dwa złote medale zdobyli kanadyjkarze UKS Korona Elbląg. Patryk Stasiełowicz był najlepszym w C-1 na 500 metrów i ten sam dystans wygrał w C-2 ze swoim kolegą klubowym Szymonem Kiełczewskim. Z kolei Damian Kwiatkowski w C-1 na 500 metrów był drugi.

JULIA KOT NA PODIUM W BRATYSŁAWIE
Na międzynarodowych zawodach juniorek w Bratysławie reprezentująca Polskę Julia Kot (Silvant Elbląg) pokazała się z bardzo dobrej strony. Podopieczna trenera Wojciecha Załuskiego w K-1 na dystansie 1000 metrów wywalczyła trzecie miejsce z czasem 4:42:78 min. Dystans ten wygrała Caro Heuser (Niemcy) - 4.31:28 min przed Barborą Sovovą (Czechy) 4:42:47 min.

• TENIS STOŁOWY

W PIERWSZYM MECZU REMIS
Niedawny jeszcze rywal Mlexera Elbląg w walce o mistrzowski tytuł w II lidze KTS Nowy Dwór Maz. w minioną sobotę rozegrał pierwszy mecz o wejście do I ligi z Ósemką Białystok. Mecz, który trwał blisko trzy godziny, zakończył się remisem 5:5. Która z drużyn wywalczy awans? Zadecyduje o tym sobotnie spotkanie w Białymstoku.

• IRONMAN — TRIATHLON

REKORD ŚWIATA KARASIA
W niedzielę 28 maja pochodzący z Elbląga Robert Karaś ustanowił nowy rekord świata na dystansie 10-krotnego Ironmana. Podczas zawodów w Brazylii pokonał 38 km na basenie, 1800 km na rowerze i 422 km biegu, w czasie 164 godzin 14 minut i 2 sekundy. Poprawił on rekord Kennethi Vanthuene (Belgia) — 182 godziny 43 minuty 43 sekundy.

• PIŁKA NOŻNA

PBK JANKOWIAK MISTRZEM ELBLĄGA
Zakończyła się 12. edycja Piłkarskiej Elbląskiej Ligi Amatorów "HYDROBUD". Turniej, który organizowany był przez MOSiR Elbląg, rozgrywany był na Orlikach przy ul. Mickiewicza i Piłsudskiego. Mecze rozgrywane były systemem mecz i rewanż. Po zakończeniu sezonu zasadniczego odbyła się faza play-off, z której cztery najlepsze zespoły wystąpiły w półfinałach, a ich zwycięzcy zagrali w finale. W meczu o 1 miejsce PBK Jankowiak pokonał Stokrotki Elbląg 2:1 w spotkaniu o 3. miejsce Metrotest zwyciężył AS-TRANS 3:2 po dogrywce (2:2). Wręczenie nagród dla króla strzelców, medali i pucharów odbędzie się w niedzielę 4 czerwca na Pl. Jagiellończyka podczas Biegu Piekarczyka o godz. 13.

• JUDO NIEPEŁNOSPRAWNYCH

IKS ATAK W CZOŁÓWCE
W minionym tygodniu w Elblągu odbyły się otwarte mistrzostwa Polski osób niepełnosprawnych. Organizatorem wydarzenia była Spółdzielnia Socjalna Ruczaj, a projekt współfinansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON). Wsparcia udzielił także Integracyjny Klub Sportowy ATAK i Polski Związek Judo.
Na starcie stanęła rekordowa ilość 136 zawodników i zawodniczek z 14 klubów. — W mistrzowskich zmaganiach, w których wszyscy startujący musieli posiadać licencje sportowe, walki były emocjonujące i stały na wysokim poziomie — stwierdza Aneta Rękas, dyrektor elbląskiego klubu i dodaje: — W zawodach tych wywalczyliśmy 16 medali (5 złotych, 4 srebrne oraz 7 brązowych). Na najwyższym podium stanęli: Michał Piróg (waga 46 kg), Maria Mierzwińska (52), Anna Rybicka (57), Weronika Fercho (70), Wiktor Majewski (100). W klasyfikację drużynową wygrał AKS Ada Judo Kun Gdańsk, przed Akademią Judo Poznań i IKS Atak Elbląg.