Piłkarze rezerw Olimpii Elbląg pokonali u siebie beniaminka Constract Lubawa

2023-08-21 11:21:06(ost. akt: 2023-08-21 11:25:14)

Autor zdjęcia: Akademia ZKS Olimpia Elbląg

forBET IV LIGA PIŁKI NOŻNEJ: Piłkarze rezerw Olimpii Elbląg pokonali u siebie beniaminka Constract Lubawa 3:1. Oprócz Znicza Biała Piska są zespołem bez straty punktu po trzech kolejkach spotkań.
• Olimpia II Elbląg — Constract Lubawa 3:1 (2:0)
1:0, 2:0 — Jacenko (14 karny, 19), 2:1 — Rykaczewski (39), 3:1 — Jacenko (52)

OLIMPIA: Łęgowski — Bartoś (68 Leszczyński), Sznajder, Etmański, Czapliński (46 Stróżewski), Kardyś (46 Tobojko), Jacenko (68 Rychter), Wierzba, Tutaj (82 Ruciński), Łaszak (29 Kasprzykowski).

Piłkarze elbląscy do meczu przystąpili zasileni kilkoma piłkarzami z pierwszego zespołu. Byli zdecydowanym faworytem, tym bardziej że ich rywal jak do tej pory nie potrafił wywalczyć żadnego punktu.

Spotkanie rozpoczęło się po myśli podopiecznych trenera Karola Przybyły. Już w 14 min gospodarze objęli prowadzenie. W polu karnym sfaulowany został nowy nabytek żółto-biało-niebieskich, 21-letni pomocnik Krystian Kardyś (Stal Mielec, Czarni Połaniec) i arbiter bez wahania wskazał na wapno. Pewnym egzekutorem "jedenastki" okazał się Aleksandr Jacenko. Ten sam zawodnik pięć minut później po indywidualnej akcji poprawił rezultat na 2:0.

Goście niezrażeni takim obrotem akcji też dążyli do zmiany wyniku. W 39 min, po rzucie wolnym pośrednim z pola kanego, Piotr Rykaczewski zdobył kontaktowego gola.

Po przerwie trener Przybyła w swoim składzie dokonał kilku roszad i gra elblążan "siadła". Jednak kibice zobaczyli jeszcze jednego gola, który był dziełem Jacenki. Wygrał pojedynek sam na sam z bramkarzem gości i tym samym ustrzelił hat-tricka.

Po tym zwycięstwie Olimpia II awansowała na fotel wicelidera. Kolejny mecz Olimpia II rozegra na wyjeździe w sobotę z Granicą Kętrzyn, Trenerem tego zespołu jest znany w Elblągu Adam Fedoruk.