Rezerwy Olimpii pokazały klasę. To najwyższa wygrana elblążan w tym sezonie

2023-09-11 13:13:32(ost. akt: 2023-09-11 13:16:47)

Autor zdjęcia: Akademia ZKS Olimpia Elbląg

forBET III LIGA PIŁKI NOŻNEJ: Piąte zwycięstwo a drugie na wyjeździe w tym sezonie odniosła Olimpia II Elbląg. Podopieczni trenera Karola Przybyły pokonali Polonię Iłowo 7:0 i są wśród najlepszych trzech drużyn w tabeli.
• Polonia Iłowo — Olimpia II Elbląg 0:7 (0:3)
0:1 — Rosocha (8 samob), 0:2 — Jacenko (10), 0:3 — Wierzba (21), 0:4 — Jacenko (69), 0:5 — Łoś (73), 0:6 — Dziurdzia (83), 0:7 — Wierzba (85)

OLIMPIA II: Łęgowski — Wierzba, Filipczyk, Kazimierowski (46 Łąpieś), Sznajder (46 Czapliński), Rudziński, Jóźwicki (75 Stróżewski), Leszczyński (70 Łoś), Bartoś (75 Etmański), Jacenko (75 Dziurdzzia), Kardyś (65 Piróg).

Zasileni kilkoma zawodnikami z zespołu II-ligowego piłkarze rezerw Olimpii przystąpili do meczu w Iłowie z myślą, że "idą po swoje", wygrali dość pewnie, zdobyli siedem goli, deklasując swojego przeciwnika.

Elblążanie już od początku spotkania zdobyli znaczną przewagę, spychając swojego rywala do głębokiej defensywy, a zdobycie bramek było tylko kwestią czasu.

Już w 8 min wynik spotkania otworzyli gospodarze, kiedy to zawodnik Polonii Rosocha, pod naporem elblążan, skierował piłkę do własnej bramki. Dwie minuty później było już 2:0 po golu Aleksandra Jacenki. Kilkanaście min później Dawid Wierzba poprawił rezultat na 3:0 i właściwie to było już po meczu.

Ten wynik utrzymywał się do przerwy. Po przerwie, mimo licznych roszad w składzie Olimpii, zmiennicy nie chcieli być gorsi i też punktowali gospodarzy. Żółto-Biało-Niebiescy w tej części meczu zdobyli jeszcze cztery gole i wygrali ostatecznie 7:0. Jest to najwyższa wygrana elblążan w tym sezonie.

Kolejny mecz Olimpia II rozegra u siebie w niedzielę o godz. 15 na stadionie przy ul. Skrzydlatej z Motorem Lubawa.