Start Elbląg w końcu wygrał pierwszy mecz w rozgrywkach Superligi

2023-10-01 18:23:48(ost. akt: 2023-10-01 18:31:20)
Zdjęcie ilustracyjne - archiwum

Dla obu drużyn był to mecz za sześć punktów, bo z zerowym dorobkiem zamykały tabelę. Więcej atutów miały elblążanki - superligowe doświadczenie oraz mocniejszy skład - ale Kalisz też myślał o zwycięstwie.
Energa Szczypiorno Kalisz - Start Elbląg 26:32 (14:17)

START: Radojcić, Ciąćka - Weber 7, Macedo 6, Stapurewicz 6, Pahrabitska 4, Wołoszyk 4, Tarczyluk 2, Grabińska 1, Bancilon 1, Owczarek 1, Dworniczuk, Głębocka, Kuźmińska, Stefańska, kary: 10 min

No i wynik „otworzyły” gospodynie, ale za chwilę do wyrównania doprowadziła Paulina Stapurewicz. Przez 15 minut trwał wyrównany pojedynek (9:9), ale wtedy do siatki trafiły Brazylijka Macedo i Białorusinka Pahrabitska, dzięki czemu Start wyszedł na prowadzenie 12:10.

Po przerwie zaatakowały kaliszanki i zdobyły dwa gole z rzędu (16:17). Elblążanki natychmiast poprawiły grę w defensywie i po kontratakach zdobyły trzy bramki z rzędu (20:16 w 37. min). Dziesięć minut przed końcem ich przewaga wzrosła do siedmiu trafień (27:20), więc stało się jasne, że w końcu odniosą pierwsze zwycięstwo.

W środę elblążanki o godz. 18 zagrają u siebie z wicemistrzem Polski FunFloor Lublin.

• Pozostałe wyniki: Handball JKS Jarosław — KPR Kobierzyce 19:23 (10:11), Młyny Stoisław Koszalin — Piotrcovia Piotrków Tryb. 24:27 (13:9), Urbis Gniezno — Fun Floor Lublin 25:30 (10:11), Zagłębie Lubin — Galiczanka Lwów (4.10)