Gdańszczanie dotrzymywali kroku elblążanom tylko do 10 minuty. Silvant Handball Elbląg pokonał SPR Wybrzeże II Gdańsk

2023-10-03 12:09:57(ost. akt: 2023-10-03 12:17:52)
2 LIGA PIŁKI RĘCZNEJ MĘŻCZYZN: Silvant Handball Elbląg rozpoczął rozgrywki mistrzowskie od wysokiego zwycięstwa. W Gdańsku pokonał tamtejszy SPR Wybrzeże II różnicą aż 22 bramek i został od razu liderem tabeli.
• SPR Wybrzeże II Gdańsk — Silvant Handball Elbląg 22:44 (10:21)
SILVANT HANDBALL: M. Plak, Szaro — Ściesiński 7, Solecki 6, Nowakowski 6, Rolak 5, Kurowski 4, Laskowski 4, Sparzak 4, Heyda 3, Błaszkiewicz 2, Spicha 2, Lewandowski 1, Peret, Załuski, Kupiec

Jak już wskazuje sam wynik, mecz miał jednostronny przebieg. Gdańszczanie dotrzymywali tylko kroku do 10 min, kiedy przegrywali 4:5. Od tego momentu elblążanie podkręcili tempo, przejęli inicjatywę i zaczęli nagminnie dziurawić siatkę bramki Wybrzeża.

Już do przerwy, wygrywali różnicą 11 bramek. Po przerwie, mimo tak wysokiego prowadzenia podopiecznych duetu trenerskiego Damian Malandy - Mikołaj Kupiec goście grali szybko, górowali nad swoim rywalem pod każdym względem, przekraczając popularną "czterdziestkę", by ostatecznie wygrać 44:22.

Kolejny mecz Silvant Handball rozegra w tę sobotę u siebie o godz. 17 w hali przy ul. Kościuszki z MKS Handball Czersk.

Wyniki pozostałych spotkań: BSMS Bartoszyce — Czarni Olecko 39:23 (21:9), Handball Czersk — MKS Krajna Nakło 26:33 (9:13), SMS ZPRP II Kwidzyn — SMS ZPRP III Kwidzyn 31:29 (16:11). Pauzował SPR Wybrzeże I Gdańsk.