Concordia Elbląg w końcu przerwała złą passę. Pilica Białobrzegi pokonana [ZDJĘCIA]

2023-10-08 11:44:06(ost. akt: 2023-10-08 12:01:37)
Concordia pokonała Pilicę 2:0

3 LIGA PIŁKI NOŻNEJ: Piłkarze Concordii Elbląg w końcu przerwali złą passę. W sobotę na własnym stadionie pokonali Pilicę Białobrzegi 2:0. Drużynę do sukcesu poprowadził nowy trener Mateusz Sobieraj, który pracował ostatnio z Unią Skierniewice. Na tym stanowisku zastąpił Łukasza Nadolnego.
• Concordia Elbląg — Pilica Białobrzegi 2:0 (1:0)
1:0 — Sionkowski (41), 2:0 — Danowski (66)
czerwona kartka: Walasek (P 60 za 2 żółte)
CONCORDIA: Sasiak — Jakubowski, Szpucha, Bukacki, Szmydt, Kopka, Danowski (76 Drewek), Mroczko, Sionkowski (66 Bartosiński), Jońca, Rękawek (57 Maćkowski).

W czwartek nowy trener Mateusz Sobieraj poprowadził pierwszy trening, a w sobotę w debiucie na ławce trenerskiej poprowadził swoją drużynę do zwycięstwa.

Do tego meczu gospodarze przystąpili bez kontuzjowanych Joao Agusto, Macieja Kaczorowskiego i Pawła Pytlewskiego. Zadaniem w tym spotkaniu dla Concordii było wywalczenie trzech punktów, zawodnicy tym razem swój cel zrealizowali, a co najważniejsze opuścili strefę spadkową.

Pojedynek lepiej rozpoczęli goście. Już na początku meczu groźnie strzelał Aleksander Stawiarz, ale niebezpieczeństwo w ostatniej chwili zażegnał bramkarz gospodarzy Dominik Sasiak. W pierwszych 20 min gry lepiej prezentowała się Pilica, jednak z czasem gra się wyrównała i coraz częściej do głosu dochodzili elblążanie.

W 36 min gospodarze powinni otworzyć wynik meczu. Mateusz Szmydt zagrał do nieobstawionego w polu karnym Jakuba Rękawka, a ten mając przed sobą tylko bramkarza gości Bartosza Ziółko, huknął z 7 metrów, dwa metry na poprzeczką.

Pięć minut później popularne "słoniki" miały się z czego cieszyć. Po kolejnej akcji ofensywnej Kacper Sionkowski uderzył z 10 m i golkiperowi gości nie pozostało nic innego jak wyjąć piłkę z siatki.

Jeszcze przed przerwą groźnie zaatakowała Concordia, ale piłka po strzale głową Rękawka minęła światło bramki.

Po przerwie cały czas gra toczyła się pod dyktando Concordii. Już na początku zespół miał dwie znakomite sytuacje, ale ze skutecznością było na bakier. Od 60 min zespół trenera Sobieraja grał w przewadze jednego zawodnika, gdyż Patryk Walasek za 2 żółte kartki zobaczył czerwony kartonik i tym samym osłabił swoją drużynę.

Od tego momentu przewaga elblążan jeszcze bardziej była widoczna. Goście wyprowadzali sporadyczne kontry, które kończyły się przed polem karnym miejscowej drużyny.

W 66 min przed polem karnym sfaulowany został Łukasz Kopka. Do rzutu wolnego z 17 metrów podszedł Bartłomiej Danowski, strzelił pod poprzeczkę i za chwilę wpadł w objęcia kolegów. Po tej bramce były kolejne szanse na zmianę wyniku, ale skuteczność piłkarzy Concordii była wprost beznadziejna. Nawet w 89 min gry Kopka nie potrafił wykorzystać rzutu karnego, strzelając metr obok bramki.

Już jest! Najnowsze wydanie Tygodnika Dziennik Elbląski. Nasza gazeta jest dostępna w sprzedaży przez cały tydzień, zarówno w formie papierowej, jak i elektronicznej.

Dziennik Elbląski znajdziesz w salonach prasowych, sklepach, na pocztach i stacjach Orlen, a także bez wychodzenia z domu na www.kupgazete.pl.

Co znajdziesz w najnowszym numerze?

Informacje z Elbląga i powiatu elbląskiego: Bądź na bieżąco z tym, co dzieje się w Twoim regionie.

Kalendarz imprez: Planuj swój wolny czas z naszym kalendarzem imprez, aby nie przegapić żadnej atrakcji, sprawdź najciekawsze wydarzenia w Elblągu.

Wiadomości sportowe: Śledź relacje z wydarzeń sportowych, kibicuj drużynom z Elbląga!

Program TV: Nie przegap ulubionych programów telewizyjnych.

Krzyżówka: Rozwijaj umysł i baw się przy naszej krzyżówce. Ciekawe hasła i zagadki czekają!

Gdzie nas znaleźć?

Wersja papierowa tygodnika Dziennik Elbląski: W sprzedaży przez cały tydzień w salonach prasowych, sklepach, na pocztach i stacjach Orlen.

Śledź Dziennik Elbląski i bądź na bieżąco z tym, co dzieje się w Elblągu i powiecie elbląskim.

W powiecie braniewskim Dziennik Elbląski ukazuje się razem z Gazetą Braniewską IKAT.

KONFERENCJA GOSPODARCZA ELBLĄG'23: RELACJA