To oni rozwijają nasz region. Marki Warmii i Mazur przyznane

2023-09-22 10:00:00(ost. akt: 2023-09-25 14:54:50)
Po raz pierwszy w Elblągu przyznane zostały Marki Warmii i Mazur

Po raz pierwszy w Elblągu przyznane zostały Marki Warmii i Mazur

Co robić, by województwo warmińsko-mazurskie szło z duchem czasu? Przepis na sukces doskonale znają samorządy i przedsiębiorcy, które Dziennik Elbląski wyróżnił podczas Konferencji Gospodarczej Elbląg'23. 19 września w Elblągu wręczone zostały również honorowe odznaczenia za Zasługi Rozwoju Gospodarki Rzeczypospolitej Polskiej.
W centrum Konferencji Gospodarczej Elbląg’23 byli oczywiście przedsiębiorcy, którym zależy na rozwoju całego regionu — to właśnie im Dziennik Elbląski przyznał tytuły Marek Warmii i Mazur inspirowane magazynem o tej samej nazwie, który od pięciu lat wydaje wydawca Dziennika Elbląskiego.

Marki Warmii i Mazur otrzymali:
1. Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego
2. Powiat Elbląski
3. Polmlek Sp. z o.o.
4. Meble Wójcik Sp. z o.o.
5. Przedsiębiorstwo usługowo-produkcyjno-handlowe Techtrans spółka jawna
6. Hotel Młyn w Elblągu
7. Wojewódzki Szpital Zespolony
8. Waterfront Pałdyna i Wspólnicy spółka jawna
9. Eco-Masuria Invest Sp. z o.o. — Narusa Leśna Przystań
10. Warmińsko-Mazurska Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A.


WYRÓŻNIENI ZA ZASŁUGI


To nie wszystko — podczas pierwszego dnia Konferencji Elbląg'23 swoje 5-lecie świętowała Polska Strefa Inwestycji — kluczowy instrument wsparcia inwestycji w Polsce. Była to idealna okazja do tego, by Warmińsko-Mazurska Specjalna Strefa Ekonomiczna reprezentowana przez Prezesa Zarządu Krzysztofa Żochowskiego i wiceminister aktywów państwowych Andrzej Śliwka w imieniu ministra rozwoju i technologii wręczyli wyróżnionym przedsiębiorcom honorowe odznaczenia za Zasługi Rozwoju Gospodarki Rzeczypospolitej Polskiej przyznawane w uznaniu za dotychczasową działalność biznesową, która ma bezpośredni wpływ na kształt i konkurencyjność gospodarki naszego kraju.

Odznaczenia otrzymali:
1. ARA Przedsiębiorstwo Automatyki Przemysłowej Sp. z o.o.
2. Dramiński S.A.
3. Firma „Hydropress” Wojciech Górzny
4. Michelin Polska Sp. z o.o.
5. „Młynomag” Myszkowska, Rezanko spółka jawna
6. OSI Food Solutions Poland Sp. z o.o.Sukces Polskiej Strefy Inwestycji nie byłby możliwy bez bliskiej współpracy z lokalnymi samorządami, stąd kolejne wyróżnienie, które we wtorek w Elblągu wręczyli Krzysztof Żochowski i Grzegorz Kłoczko reprezentujący zarząd Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Nagroda „Ambasador Polskiej Strefy Inwestycji” to wyróżnienie przyznawane samorządom, które dbają o rozwój przedsiębiorczości na swoim terenie, stwarzają dobre warunki do inwestowania, przygotowują tereny pod przyszłe inwestycje i współpracują z Warmińsko-Mazurską Specjalną Strefą Ekonomiczną, będąc jej Ambasadorami. Zaszczytny tytuł otrzymał Powiat Braniewski, a nagrodę odebrał starosta braniewski Karol Motyka.

Relację z Konferencji Gospodarczej Elbląg'23 znajdziecie Państwo w najnowszym wydaniu Dziennika Elbląskiego.Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Fabiiian #3111705 12 paź 2023 14:12

  Bardzo dużo działa też właśnie pan Sliwka i o tym nie można zapominać. W niedzielę wyboru więc warto dobrze zastanowić się na kogo oddać głos. Ja głosuję na niego, bo głosuję na działania a nie tylko puste obietnice.

  odpowiedz na ten komentarz

 2. Fabiiian #3111693 12 paź 2023 00:54

  Ja głosuję na Śliwkę. Pan Śliwka to prawdziwy bohater regionu. Jego osiągnięcia i skuteczność są inspirujące. Wybór na niego mojego głosu jest decyzją, którą podjęłam z przekonaniem.

  odpowiedz na ten komentarz

 3. Zbyszko #3111648 10 paź 2023 16:22

  Inicjatywa bardzo lojalna i przyjemna. Fajnie,że Śliwka docenia starania innych nie afiszując sie przy tym swoimi poczynaniami. Takich polityków nam trzeba- cichych, ambitnych i rzetelnych

  odpowiedz na ten komentarz