Rezerwy II-ligowej Olimpii Elbląg wygrały z Romintą Gołdap

2023-10-17 13:15:57(ost. akt: 2023-10-17 13:22:54)
Rezerwy II-ligowej Olimpii Elbląg jak do tej pory, bardzo dobrze radzą sobie w rozgrywkach ligowych. Podopieczni trenera Karola Przybyły w minioną sobotę wygrali na trudnym terenie z Romintą Gołdap 1:0 i awansowali na drugie miejsce w tabeli.
• Rominta Gołdap — Olimpia II Elbląg 0:1 (0:1)

0:1 — Kardyś (31)

OLIMPIA: Łęgowski — Wierzba, Łaszak, Kasprzykowski (46 Leszczyński), Sznajder, Ruciński (85 Tułaj), Tobojka (70 Piróg), Kazimierowski, Filipczyk, Sangowski, Kardyś (85 Żebrowski)

Przed meczem trudno było wskazać na faworyta. Jednak więcej szans na zdobycie punktów posiadała Rominta, gdyż grała przed własną publicznością. Miejscowi przed tym spotkaniem, grając w roli gospodarza, wygrali trzy pojedynki, jeden zremisowali i tylko raz przegrali z Motorem Lubawa 0:1. Goście od początku spotkania nastawili się na grę ofensywną, tym samym zaskoczyli zespół z Gołdapi, który był w odwrocie i musiał się przestawić na grę z kontry. Już w pierwszej odsłonie tego pojedynku elblążanie zdobyli gola i jak się później okazało, była to bramka na wagę zwycięstwa. Piłkę na własnej połowie przejął Jakub Sangowski, popędził z nią ponad 30 metrów, w tempo zagrał do Krystiana Kardysia, a ten strzałem z 17 metrów ulokował piłkę w siatce.

Po przerwie każda ze stron dążyła do zmiany wyniku. Swoje sytuacje miała też Olimpia, ale nie potrafiła ich zamienić na gole. Filip Sznajder, mając przed sobą pustą bramkę, nie trafił czysto w piłkę i ta opuściła plac gry. Kolejną sytuację zmarnował Jan Piróg, z kolei po uderzeniu Kardysia futbolówka trafiła w słupek. — informuje trener Karol Przybyła i dodaje: — Rozegraliśmy dobre spotkanie. Cieszy nie tylko gra, ale i wynik. W niedzielę mamy mecz kolejki z liderem tabeli Zniczem Biała Piska i zrobimy wszystko, by trzy punkty zostały w Elblągu. Spotkanie Olimpia II — Znicz rozegrane zostanie w niedzielę o godz. 15.