Basketball Elbląg rozpoczął sezon od zwycięstwa

2023-10-31 12:16:04(ost. akt: 2023-10-31 12:26:22)
zdjęcie ilustracyjne – archiwum

Autor zdjęcia: elbasket.pl

3 LIGA KOSZYKÓWKI: Od zwycięstwa w Olsztynie nad tamtejszą Trójeczką rozpoczęli nowy sezon 2023/2024 koszykarze Basketball Elbląg. Ich celem jest awans do II ligi.
Trójeczka Olsztyn — Basketball Elbląg 66:89
(20:23, 21:23,11:26, 14:17)

BASKETBALL: Zamojski 23, Pawlak 18, Balabuch 13, Szarszewski 10, Krakowski 6, Prokurat 6, Jastrzębski 4, Szuszkiewicz 4, Rudziński 3, Koniczek 2, Sokalski, Klonowski.

Trwają rozgrywki w III lidze w grupie gdańsko-warmińsko-mazurskiej. Za nami druga kolejka spotkań, do której przystąpił już Basketball Elbląg, gdyż jego pierwszy pojedynek z Rosiem Pisz został przełożony na termin późniejszy.

Do nowego sezonu o trzy premiowane miejsca w barażach o II ligę przystąpiło 10 klubów z Basketballem włącznie. Dla podopiecznych trenera Arkadiusza Majewskiego jest to drugi sezon z rzędu w walce o II ligę.

W minionym sezonie, elblążanie po przebrnięciu półfinału, dotarli do finału w Poznaniu i tam przegrali rywalizację z zespołem z Pleszewa i Wiarą Lecha Poznań, który ten awans wywalczyli.

Nowy sezon Basketball rozpoczął od zwycięstwa nad zawsze groźną u siebie Trójeczką Olsztyn. W meczu tym w składzie trenera Majewskiego wystąpiło kilku nowych zawodników: Maciej Bałabuch, Daniel Pawlak i Karol Koniczek, którzy walnie przyczynili się do sukcesu.

Mecz rozpoczął się niespodziewanie od prowadzenia Trójeczki, która w 5 min wygrywała 9:5, ale już 2 min później był remis 13:13. Końcówka pierwszej kwarty należała do Basketballu, który po 10 min gry prowadził 23:20.

W drugiej kwarcie olsztynianie grali jak równy z równym, ale po pierwszej części spotkania nadal na prowadzeniu byli elblążanie 46:41.

Do drugiej części meczu goście przystąpili z jeszcze większym zaangażowaniem. Większa rutyna i dojrzałość taktyczna wzięły górę. Trzecią kwartę Basketball wygrał 25:11 i na ostatnie starcie, przed czwartą kwartą, prowadził 71:52.

W ostatnich 10 min trener elblążan Majewski rotował składem, dał pograć wszystkim zawodnikom wpisanym do protokołu, ci kontrolując przebieg wydarzeń na boisku, dowieźli zwycięstwo do końca i po końcowej syrenie na tablicy wyników pokazał się rezultat 89:66.

Po meczu Arkadiusz Majewski (trener elblążan) powiedział: — Gospodarze pokazali się z jak najlepszej strony. Jednak to my byliśmy górą. Graliśmy konsekwentnie tak w obronie, jak i w ataku. Nasza forma będzie rosła z każdym meczem.

Kolejnym przeciwnikiem Basketballu będą w niedzielę Wilki Ełk. Mecz ten rozegrany zostanie w hali MOS przy ul. Kościuszki o godz. 16.45.

• Pozostałe wyniki 2. kolejki spotkań:
SMS PZKosz Władysławowo — Szkoła Gortata Politechnika Gdańsk 52:71, TSK Roś Pisz — Orka Iława 87:78, AZS UWM Olsztyn — Kolejarz Chojnice 100:70,
Wilki Ełk — Junior Basket Club Olsztyn 106:56.