ORLEN SUPERLIGA PIŁKAREK RĘCZNYCH. Komplet punktów został w Piotrkowie Trybunalskim

2023-11-05 13:03:16(ost. akt: 2023-11-05 13:08:47)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

To nie tak miało być. Piłkarki ręczne Startu Elbląg zapowiadały pokonanie na jej własnym boisku Piotrcovię Piotrków Tryb. Niestety, tym razem lepsze okazały się gospodynie, które wygrały 32:28. Elblążanki wróciły z niczym.
• Piotrcovia Piotrków Tryb — Start Elbląg 32:28 (18:16)

START: Ciąćka, Radojcić — Pahrabitska 6, ębocka 5, Macedo 5, Weber 5, Stapurewicz 3, Wołoszyk 3, Bancilon 1, Grabińska, Kuźmińska, Tarczyluk, Owczarek, Stefańska, kary: 12 min

Najwięcej dla Piotrcovii: Świerczek 6, Królikowska 5, Szczepanek i Waga po 4, kary: 12 min.

Elblążanki rozpoczęły mecz fatalnie. Wynik spotkania otworzyła piotrkowianka Joanna Gadzina, za chwilę do remisu doprowadziła Paulina Stapurewicz i była to wówczas druga minuta gry. Osiem min później gospodynie zdobywają osiem bramek z rzędu i wychodzą na prowadzenie 9:1. Zanosiło się na klęskę elblążanek, które po12 min gry przegrywały 3:11. Tę niemoc strzelecką, przerwała w końcu Weronika Weber, wykorzystując rzut karny.

Od tej pory Start zaczął gonić wynik i po golu Vitorii Macedo w 20 min przegrywał już tylko 12:13. Zaczęła się wyrównana walka, gol za gol, ale po 30 min nadal na prowadzeniu były gospodynie 18:16. Po przerwie pierwszy kwadrans gry, to wiele błędów z obu stron. Start miał szansę wyjść na prowadzenie, ale między słupkami bardzo dobrze spisywała się Karolina Sarnecka, broniąc kilka bardzo dobrych rzutów zawodniczek gości. Cały czas na prowadzeniu różnicą 1-2 goli była Piotrcovia. W 44 min wygrywała 21:20. Jednak od tego momentu miejscowe zaczęły budować sobie przewagę i w 53 min, wygrywały już 28:22. W 55 min z powodu trzeciej kary 2 min boisko musiało opuścić Brazylijka Macedo. W końcówce meczu Start zerwał się jeszcze do walki, odrobił część strat, ale nie był już w stanie zmienić wyniku na swoją korzyść i ostatecznie przegrał 28:32

— Po słabym początku, złapaliśmy swój rytm i wydawało się, że możemy powalczyć o zwycięstwo. W drugiej połowie w mojej ocenie graliśmy lepiej niż Piotrcovia. Po raz kolejny przez brak skuteczności przegraliśmy spotkanie — ocenił Roman Mont (trener Startu). Na zakończenie tegorocznych zmagań Start 19 listopada podejmować będzie KPR Kobierzyce.

Pozostałe mecze: Młyny Stoisław Koszalin — Galiczanka Lwów 24:25 (12:13)
Zagłębie Lubin — Handball JKS Jarosław ( kończy się n. godz. 18)
MKS Urbis Gniezno — Energa Szcztpiorno Kalisz. (n. godz. 19.30)