Basketball Elbląg wygrał z liderem [ZDJĘCIA]

2023-11-07 12:56:03(ost. akt: 2023-11-07 13:00:33)
KOSZYKÓWKA: Bez wielkich emocji i to z dużą przewagą Basketball Elbląg, będąc o klasę lepszym zespołem, w meczu o mistrzowskie punkty w III lidze pokonał przed własną publicznością dotychczasowego lidera Wilki Ełk 85:44.
• Basketball Elbląg — Wilki Ełk 85:44
(18:6, 19:10, 24:16, 24:12)

BASKETBALL: Szuszkiewicz 19, Prokurat 11, Pawlak 22, Bałabuch 6, Szarszewski 7, Jastrzębski 3, Klonowski 2, Koniczek 5, Jakubów 2, Nisztuk 4, Krakowski 2, Budziński 2.

Zapowiadał się ciekawy mecz, a było to jednostronne widowisko, choć elblążanie wystąpili bez jednego z najlepszych swoich zawodników Przemysława Zamojskiego. Mecz rozpoczął się od nieskutecznych ataków obu drużyn, jednak w chwilę później próbkę swoich umiejętności pokazał Kacper Szuszkiewicz, który trzykrotnie rzucił za trzy punkty i od razu zarysowała się przewaga elblążan, którzy pierwszą kwartę wygrali różnicą 12 punktów 18:6.

Druga kwarta również przebiegała pod dyktando podopiecznych trenera Arkadiusza Majewskiego, choć w niektórych momentach szwankowała niedokładność podań. Po pierwszej odsłonie meczu elblążanie wygrywali 42:22. Mając tak wysoką przewagę, w kolejnych minutach trener Majewski zaczął rotować składem i do gry wpuszczał wszystkich zawodników wpisanych do protokołu. Zmiennicy nie chcieli być gorsi i też punktowali. W tej odsłonie spotkania dużą skutecznością popisywał się Dominik Pawlak, który w sumie zdobył 22 punkty.