Basketball Elbląg zdeklasował akademików z Olsztyna

2023-11-14 10:42:10(ost. akt: 2023-11-14 10:47:03)

Autor zdjęcia: Basketball Elbląg

Koszykarze Basketballu Elbląg kroczą od zwycięstwa do zwycięstwa. Tym razem grali na wyjeździe i pokonali akademików z Olsztyna różnicą aż 65 punktów. W zespole elbląskim znów zagrał Przemysław Zamojski, który zdobył 27 punktów.
• AZS UWM Olsztyn — Basketball Elbląg 60:125
(16:25, 20:34, 13:38, 11:28)

BASKETBALL: Zamojski 27, Pawlak 17, Budziński 13, Jastrzębski 13, Szuszkiewicz 13, Szarszewski 12, Bałabuch 9, Sokalski 8, Prokurat 6, Krakowski 3, Klonowski 2, Niburski 2

Elblążanie, którzy są faworytem wywalczenia mistrzowskiego tytułu na zapleczu II ligi, znów kazali się drużyną z klasą. Podopieczni trenera Arkadiusza Majewskiego do pojedynku z akademikami z Olsztyna przystąpili w najsilniejszym składzie, w którym ponownie zagrał reprezentant Polski w koszykówce 3x3, Przemysław Zamojski. Zawodnik ten nie tylko dobrze prowadził zespół, ale swoją skutecznością pokazał się z jak najlepszej strony.

Początek meczu zaczął się dość sensacyjnie, bo już w 2 minucie gospodarze wygrywali 7:5. Od tego momentu zespół trenera Majewskiego przystąpił do "poważnej" gry, zdobył 15 punktów z rzędu i wyszedł na prowadzenie 20:7, by pierwszą kwartę wygrać 25:16.

W drugiej kwarcie Basketball potraktował swojego rywala także poważnie, poszedł za ciosem i po 20 min wygrywał 59:36.

Prawdziwy cios spotkał olsztynian w trzeciej kwarcie, którą przegrali różnicą 25 punktów. Na dziesięć minut przed końcem na tablicy wyników pokazał się rezultat 97:49 i nie była to porażka, ale pogrom gospodarzy.

Na początku czwartej kwarty po rzucie Krzysztofa Niburskiego pękła "setka". Spotkanie ostatecznie wygrali elblążanie 125:60 i tym samym pokazali, że są drużyną z charakterem i w tej lidze będą mieli sporo do powiedzenia.

Kolejny mecz Basketball zagra u siebie w niedzielę o godz. 16.15 w hali przy ul. Kościuszki z Kolejarzem Chojnice.