Silvant Handball nie ma sobie równych. Elblążanie pokonali MKS Krajna Nakło [ZDJĘCIA]

2023-11-20 12:24:05(ost. akt: 2023-11-20 12:28:56)
2 LIGA PIŁKI RĘCZNEJ MĘŻCZYZN: Jak do tej pory piłkarze ręczni Silvant Handball Elbląg nie mają sobie równych. Odnieśli piąte zwycięstwo z rzędu. W sobotę pokonali i to wysoko MKS Krajna Nakło 39:20.
• Silvant Handball Elbląg — MKS Krajna Nakło 39:20 (16:8)
SILVANT: Plak, Szaro — Sparzak 5, Solecki 4, Załuski 3, Nowakowski 3, Lewandowski 3, Stańczuk 3, Błaszkiewicz 3, Dąbrowski 3, Heyda 2, Laskowski 2, Kurowski 2, P. Plak 2, Sciesiński 2, Robak 2.

Przed meczem oba zespoły były bez porażki, mając na koncie same zwycięstwa. Pojedynek więc zapowiadał się ciekawie, ale faworytem byli jednak elblążanie. W początkowej fazie meczu goście toczyli wyrównany bój, grali jak równy z równym i po kilku minutach prowadzili 5:4.

W kolejnych minutach elblążanie poprawili grę w defensywie, w ataku zaczęli grać skuteczniej i na efekty długo nie trzeba było czekać. W 24 min wyszli na prowadzenie 9:8 i tego prowadzenia nie oddali już do końca meczu.

Od tego momentu dominacja elblążan była już bardzo widoczna. Zdobywali oni bramki całymi seriami i do przerwy wygrywali 16:8. Mimo tak wysokiego prowadzenia po przerwie Silvant Handball nie spuszczał z tonu i dążył do jak najwyższego zwycięstwa.

W 37 min prowadził już różnicą dziesięciu bramek 20:10. Wówczas duet trenerski zespołu gospodarzy Damin Malandy - Mikołaj Kupiec zaczął rotować składem. Do gry wprowadzani zostali zmiennicy i oni też potrafili dziurawić siatkę bramki gości. W 56 minucie niesieni dopingiem publiczności elblążanie wygrywali już 34:20. Jakby tego było mało, dorzucili jeszcze pięć bramek z rzędu i ostatecznie wygrali 39:20.

W najbliższej kolejce Silvant Handball pauzuje. Przed własną publicznością zagra w dniach 2\3 grudnia z SMS ZPRP II Kwidzyn.

• Pozostałe wyniki 5. kolejki spotkań: Handball Czersk — SMS ZPRP II Kwidzyn 32:31 (12:13), BSMS Bartoszyce — SPR Wybrzeże I Gdańsk 36:41 (18:19), Czarni Olecko — SMS ZPRP II Kwidzyn 35:40 (16:21)