Basketball znów zaimponuje kibicom? Elblążanie pokonali SMS PZKosz Władysławowo, teraz czas na mecz z Orką Iława [ZDJĘCIA]

2023-12-05 11:57:05(ost. akt: 2023-12-05 12:13:11)

Basketball Elbląg znów zaimponował skutecznością. W szóstym meczu I rundy odniósł szóste zwycięstwo i zaliczył czwartą wygraną, w której przekroczył 100 punktów. Tym razem pokonał SMS PZKosz Władysławowo 100:67.
• Basketball Elbląg — SMS PZKosz Władysławowo 100:67
(30:16, 25:8, 24:16, 21:27)
BASKETBALL: Zamojski 26, Pawlak 19, Jastrzębski 16, Bałabuch 11, Prokurat 10, Szuszkiewicz 9, Sokalski 3, Klonowski 2, Niburski 2, Krakowski 2, Koniczek, Nosztuk.

Przed tym spotkaniem zdecydowanym faworytem byli elblążanie i tylko wygrana wchodziła w rachubę. Podopieczni trenera Arkadiusza Majewskiego, tym razem grając z Przemysławem Zamojskim, nie dali żadnych szans drużynie znad morza i wygrali różnicą 33 punktów.

Początek spotkania, ku zaskoczeniu wszystkich, rozpoczął się po myśli gości, którzy po czterech minutach gry prowadzili 11:6. Wówczas sprawy w swoje ręce wzięli elblążanie, przejęli inicjatywę i zaczęli punktować. Skutecznością za trzy punkty popisywali się: Dominik Pawlak, Maciej Bałabuch i Kacper Szuszkiewicz, którzy szybko odrobili straty, a że inni koledzy też byli skuteczni, więc po pierwszej kwarcie Basketball wygrywał 30:16.

W drugiej kwarcie elblążanie kontrolowali grę, ale nie zwalniali tempa. Przemysław Zamojski zaczął rzucać za trzy punkty i przewaga gospodarzy rosła z minuty na minutę. W 12 min Basketball wygrywał 36:16, a po 20 min 55:24.

Po przerwie drużyna trenera Majewskiego, będąc pewna swego, nie zamierzała spuszczać z tonu i odpuszczać rywalowi. Przyjezdni, mimo że grali ambitnie i w pewnych momentach toczyli wyrównany bój, nie byli w stanie zmniejszyć różnicy porażki.

Po 30 min na tablicy wyników pokazał się rezultat 79:40. Mając tak wysoką przewagę, trener Majewski w ostatniej kwarcie dał pograć zmiennikom. Wówczas młodzież SMS grała o zmniejszenie porażki. Z kolei Basketball o przekroczenie 100 punktów i ten cel powiódł się obu klubom. Przyjezdni ostatnią kwartę wygrali 27:21 i ostatecznie przegrali 67:100. Natomiast Kacper Jastrzębski rzutem za trzy punkty doprowadził swój zespół do przekroczenia 100 punktów. Po tej wygranej Basketball nadal jest wiceliderem.

Kolejny mecz Basketball Elbląg zagra w niedzielę w hali MOS przy ul. Kościuszki z Orką Iława o godz. 16.45.

Pozostałe wyniki: Szkoła Gortata Politechnika Gdańsk — Kolejarz Chojnice 115:63, Orka Iława — Junior Basket Club Olsztyn — 70:49, Trójeczka Olsztyn — Wilki Ełk 86:66. TSK Roś Pisz — AZS UWM Olsztyn 87:88