Pierwsza porażka Silvanta. Dotychczasowy lider przegrał na wyjeździe z SPR Wybrzeże I Gdańsk

2023-12-12 19:23:21(ost. akt: 2023-12-12 15:30:51)
Zdjęcie ilustracyjne - archiwum DE

Pierwszej porażki w tym sezonie na zapleczu I ligi doznał Silvant Handball Elbląg. Dotychczasowy lider przegrał na wyjeździe z SPR Wybrzeże I Gdańsk 30:36. Tym samym stracił przodownictwo w tabeli na rzecz swojego rywala.
• SPR Wybrzeże I Gdańsk — Silvant Handball Elbląg 36:30 (18:14)

SILVANT: Plak, Szaro — Ściesiński 8, Sparzak 7, Załuski 5, Heyda 4, Nowakowski 3, Bąkowski 2, Szpucha 1, Błaszkiewicz, Robak, Solecki, Laskowski, P. Plak, Sucharski

W tej kolejce był to mecz na szczycie dwóch dotąd najlepszych drużyn. Rywal elblążan do tej pory miał na koncie jedną porażkę i jego zadaniem było przerwać dobrą passę elblążan. Spotkanie od samego początku było wyrównane. W 9 minucie, po trzech trafieniach z rzędu Adama Nowakowskiego, Silvant prowadził 5:3. W kolejnych minutach siatkę bramki elbląskiej zaczęli dziurawić gdańszczanie i wyszli na prowadzenie 9:7. W pierwszej odsłonie meczu, w drugim kwadransie gry, gospodarze wykorzystywali każdy błąd gości po szybkich kontratakach, powiększyli swoją nieznaczną przewagę.

Do przerwy wygrywali 18:14, co stanowiło dla nich dobrą zaliczkę przed drugą częścią pojedynku. Po przerwie gdańszczanie nadal grali szybko i konsekwentnie w ataku. Z kolei elblążanie nie potrafili się przebić przez blok obronny Wybrzeża, oddali inicjatywę i przewaga miejscowych wzrosła do siedmiu goli. Kiedy widmo porażki zaczęło zaglądać w oczy drużynie Silvanta, ci się jednak zmobilizowali i zaczęli odrabiać straty. W 56 min przegrywali 29:31. To był koniec dobrej gry zespołu gości. Gospodarze odpowiedzieli szybko. Zdobyli pięć goli, przyjezdni odpowiedzieli jednym trafieniem i przegrali 30:36. Kolejny mecz Silvant zagra u siebie z SMS ZPRP II Kwidzyn w sobotę o godz. 17.

• Pozostałe wyniki: SPR Wybrzeże II Gdańsk — Czarni Olecko 37:32 (15:18), Handball Czersk — BSMS Bartoszyce 42:28 (19:11), SMS ZPRP II Kwidzyn — Krajna Nakło (przełożony). Pauzował SMS ZPRP III Kwidzyn