Siódme spotkanie i siódme zwycięstwo Handball Elbląg [ZDJĘCIA]

2023-12-13 13:50:57(ost. akt: 2023-12-13 15:34:58)

W swoim siódmym spotkaniu siódme zwycięstwo na swoje konto zapisał Handball Elbląg. Przed własną publicznością pokonał Orkę Iława 97:73. Nadal jest wiceliderem w tabeli.
• Basketball Elbląg — Orka Iława 97:73
(19:20, 30:17, 26:19, 22:17)

BAKETBALL: Jarzębski 33, Prokurat 20, Szuszkiewicz 17, Pawlak 10, Jakubów 6, Krakowski 4, Klonowski 2, Koniczek 2, Nisztuk 2, Szerszewski 1, Sokalski, Niburski.

Drużyna gospodarzy, choć w tym spotkaniu zagrała bez Przemysława Zamojskiego, nie miała problemu z odniesieniem zwycięstwa. Tylko w pierwszej kwarcie goście, ku zaskoczeniu wszystkich, nie tylko prowadzili wyrównaną grę, ale po 10 minutach wygrywali 20:19. Nie zrażeni takim obrotem sprawy podopieczni trenera Arkadiusza Majewskiego do drugiej kwarty przystąpili z większą determinacją, przy tym poprawili skuteczność i na efekty długo nie trzeba było czekać. Swoją skutecznością popisywali się: Kacper Jastrzębski, Piotr Prokurat oraz Kacper Szuszkiewicz i po 20 minutach gry role się odwróciły i na prowadzeniu był Basketball 49:37.

Po przerwie elblążanie, mając znaczną przewagę punktową, w trzeciej kwarcie kontrolowali przebieg wydarzeń na boisku, nie pozwalając też zbytnio na wiele drużynie przyjezdnej, i nie oddając inicjatywy, na dziesięć minut przed końcem wygrywali 75:56. Tradycyjnie, kiedy elblążanie wysoko prowadzą, trener Majewski, dokonuje licznych roszad w składzie drużyny, i nie inaczej było i tym razem. Możność gry mieli wszyscy wpisani do protokołu zawodnicy. Grali nieźle, dążyli do zdobycia 100 punktów, ale zabrakło na to kilka sekund. Kolejny mecz drużyna zagra w niedzielę na wyjeździe z liderem tabeli Szkołą Gortata Politechnika Gdańsk.

• Pozostałe wyniki: Kolejarz Chojnice — TSK Roś Pisz 80:103, AZS UWM Olsztyn — Trójeczka Olsztyn 88:91, Junior Basket Club Olsztyn — Politechnika Gdańsk 33:101, SMS PZKosz Władysławowo — Wilki Ełk (przełożony)