Czy tak będzie wyglądał apartamentowiec w Elblągu przy ul. Warszawskiej?

2023-12-21 14:46:17(ost. akt: 2023-12-21 15:02:34)
Czy tak będzie wyglądał kompleks apartamentów Riverside Apartments w Elblągu?

Czy tak będzie wyglądał kompleks apartamentów Riverside Apartments w Elblągu?

Autor zdjęcia: Omega Asset Management

Globalni gracze mają chrapkę na nowy hotel w Elblągu — czytamy w serwisie propertynews.pl, a słowa te potwierdza w rozmowie z portalem Michał Kubicki, prezes Omega Asset Management, spółki, która przy ul. Warszawskiej ma wybudować kompleks Riverside Apartments.
Omega Asset Management przedstawia się jako grupa spółek celowych, które zajmują się realizacją inwestycji deweloperskich, głównie w segmencie apartamentów rekreacyjnych w miejscowościach turystycznych.

— Naszym nadrzędnym celem jest tworzenie ambitnej architektury w najlepszych lokalizacjach w Polsce. Oferowane przez nas apartamenty cechują się nowoczesnymi rozwiązaniami typu Smart Home oraz naciskiem na wysoką energooszczędność, realizowaną w formie fotowoltaiki, pomp ciepła czy własnych ujęć wody — przekazuje Omega Asset Management.

Czy podobnie będzie z nowym obiektem, który Omega Asset Management ma wybudować w Elblągu przy ulicy Warszawskiej?


Na działce przy ul. Warszawskiej 61 powstać ma obiekt o nazwie Riverside Apartments oferujący 94 luksusowe apartamenty inwestycyjne z miejscami do cumowania nad rzeką Elbląg, przy Wyspie Spichrzów. To nie wszystko. W jego sąsiedztwie stanąć ma jeszcze trzygwiazdkowy hotel z setką pokoi.

— Parcela jest duża, dlatego zaplanowaliśmy na niej również hotel. Prowadzimy w tej chwili rozmowy z kilkoma międzynarodowymi sieciami, które są zainteresowane inwestycją w tym miejscu — opisuje w rozmowie z propertynews.pl Michał Kubicki, prezes Omega Asset Management.

— Elbląg jest drugim po Bytomiu miastem, w którym inwestorzy osiągają najwyższe zwroty z najmu mieszkań: niemal 7,5 proc. To prawie dwukrotnie niż w Warszawie — wylicza Kubicki.

Według informacji przekazanej przez portal propertynews.pl wspomniany projekt jest na wstępnym etapie, a według optymistycznych założeń, jego realizacja może się rozpocząć za ok. 10-15 miesięcy.

Nieopodal planowanego kompleksu — przypomnijmy — powstaje biurowiec Porta Mare realizowany w ramach Programu Fabryka.