Uwaga na silny wiatr! IMGW ostrzega

2023-12-21 17:07:12(ost. akt: 2023-12-21 15:13:12)

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Niebezpieczne zjawiska pogodowe mają pojawić się już wieczorem w czwartek 21 grudnia i mogą nam towarzyszyć nawet do sobotniego poranka.
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał dla województwa warmińsko-mazurskiego ostrzeżenia pierwszego i drugiego stopnia, dotyczą silnego wiatru, który pojawić ma się już w czwartek wieczorem.

Ostrzeżenie drugiego stopnia wydano dla Elbląga, powiatu elbląskiego, iławskiego, ostródzkiego, działdowskiego i nowomiejskiego. — Prognozuje się wystąpienie bardzo silnego wiatru o średniej prędkości do 40 km/h, w porywach do 100 km/h, z zachodu — przekazuje IMGW.

Ostrzeżenia pierwszego stopnia wydano dla powiatów bartoszyckiego, braniewskiego, kętrzyńskiego, lidzbarskiego, mrągowskiego, nidzickiego, szczycieńskiego, piskiego, olsztyńskiego i Olsztyna. Tutaj prognozowany jest silny wiatr o średniej prędkości do 40 km/h, w porywach do 85 km/h.

Na niedzielę IMGW prognozuje, że w Elblągu i okolicach wystąpić mogą opady marznące. To oznacza, że wszyscy musimy zadbać o nasze bezpieczeństwo, zwłaszcza na drogach.