W Gdańsku miejski sylwester z gwiazdami. Sopot i Gdynia organizują zabawy dla dzieci

2023-12-30 15:23:07(ost. akt: 2023-12-30 15:27:50)

Autor zdjęcia: Sylwia Grzeszczak/ Facebook

Gdańsk na noc sylwestrową przygotuje dwie sceny, na których wystąpią Sylwia Grzeszczak i Gromee. W Gdyni i Sopocie odbędą się zabawy dla dzieci.
– W niedzielę od godz. 22, w Jarze Wilanowskim na gdańskim Chełmie, sceną zawładnie Sylwia Grzeszczak – jedna z najpopularniejszych popowych wokalistek. Gwiazda zaśpiewa swoje największe przeboje, wśród których na pewno nie zabraknie utworów najczęściej granych w rozgłośniach radiowych – przekazała przedstawicielka gdańskiego magistratu Marta Formella.

Dodała, że uczestnikom zabawy o północy życzenia złoży prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz.

Na drugiej scenie, która powstanie przy molo w Gdańsku Brzeźnie, wystąpi Gromee, polski DJ i producent muzyczny, który reprezentował Polskę w 63. Konkursie Piosenki Eurowizji w 2018 roku. Zabawa rozpocznie się w niedzielę od godz. 22.

Udział w obu wydarzeniach jest bezpłatny.

W Gdyni odbędzie się zabawa dla najmłodszych i ich rodziców pod hasłem: "Wyskokowy Sylwester dla dzieci". Wydarzenie rozpocznie się w niedzielę od godz. 11 w Polsat Plus Arena Gdynia.

Wiceprzewodniczący Rady Miasta Gdyni Jakub Ubych, cytowany w przesłanym komunikacie podkreślił, że przestrzeń będzie wypełniona dmuchańcami, stanie także scena, na której zagra DJ.

– Szykuje się kolorowa oraz wesoła zabawa. Wydarzenie jest bezpłatne, bez zapisów, zachęcamy jedynie, aby zabrać ze sobą obuwie na zmianę i oczywiście ogrom dobrej energii – mówił.

W trakcie zabawy życzenia świąteczne mieszkańcom złoży prezydent miasta Wojciech Szczurek.

Sopot, jak w ubiegłym roku, nie organizuje miejskiej zabawy. Władze kurortu zapraszają na familijny sylwester, który odbędzie się niedzielę od godz. 13 w miasteczku świąteczno-noworocznym na skwerze Kuracyjnym.

Na początek przygotowany zostanie spektakl dla dzieci pt. "Opowiedział dzięcioł sowie". W kolejnych godzinach zaplanowano m.in. animacje dla najmłodszych oraz występy dj-ów.

PAP
Fot. Sylwia Grzeszczak/ Facebook