Policjanci udaremnili wprowadzenie kolejnych środków odurzających na braniewski rynek

2024-01-05 16:40:38(ost. akt: 2024-01-05 17:03:45)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: arch. Policja

Policjanci zatrzymali 35-latka poszukiwanego listem gończym za przestępstwa narkotykowe. W trakcie zatrzymania ujawnili przy nim środki odurzające. Mężczyzna trafił do zakładu karnego, gdzie „odsiedzi” karę zasądzoną przez sąd.
Jednym z zadań funkcjonariuszy Policji jest ustalenie miejsca pobytu i zatrzymanie osób, na które wpływają nakazy doprowadzenia i listy gończe. Osoby te ukrywają się przed wymiarem sprawiedliwości, aby uniknąć kary i pozostać na wolności jak najdłużej.

Nie udało się to 35-latkowi, który został zatrzymany przez braniewskich policjantów Wydziału Kryminalnego. Poszukiwany był na podstawie listu gończego wydanego przez braniewski sąd do odbycia kary 2 lat pozbawienia wolności za przestępstwa narkotykowe. To jednak nie wszystkie problemy tego mężczyzny. Dodatkowo policjanci w trakcie zatrzymania ujawnili przy nim środki odurzające. Zatrzymany trafił do zakładu karnego, gdzie „odsiedzi” wyrok za przestępstwa, których się dopuścił. Odpowie również za posiadanie narkotyków.

Dobre rozpoznanie i policyjna czujność przynosi pozytywne efekty. Dzięki temu, że narkotyki zostały przejęte przez policjantów, nie trafią na czarny rynek i kolejne osoby nie będą miały z nimi styczności. Można tu mówić o ratowaniu przed narkotykowym nałogiem, w który mogły popaść szczególnie młode osoby, gdyby nie zdecydowana walka z dilerami substancji odurzających, którą stale prowadzą braniewscy kryminalni. Dzięki skutecznej pracy policjantów udaję się w wielu takich przypadkach przerwać nielegalny proceder.

KPP Braniewo