Rusza budowa mieszkań na wynajem przy ul. Legionów. Zostaną wykonane z prefabrykatów

2024-01-10 16:13:19(ost. akt: 2024-01-10 16:36:58)

Autor zdjęcia: materiały prasowe inwestora

Rusza budowa mieszkań na wynajem przy ul. Legionów w Elblągu. Generalny wykonawca osiedla zrealizuje je z prefabrykatów. Zgodnie z zawartą umową, roboty budowlane mają potrwać 21 miesięcy.
Firma z Poznania wybuduje w Elblągu dwa budynki z 148 mieszkaniami wykończonymi w standardzie podstawowym. Zostaną one zrealizowane w technologii nowoczesnej prefabrykacji.

— To trzeci wspólny projekt Pekabex i spółki PRF Nieruchomości. Świadczy to, nie tylko o bardzo dobrej współpracy, ale także obustronnej chęci i możliwości budowania dla polskiego społeczeństwa wysokiej jakości mieszkań w szybkim tempie. Działanie na rzecz wzrostu dostępności mieszkań, przy obecnych brakach na polskim rynku mieszkaniowym, jest jednym z powodów stosowania technologii nowoczesnej prefabrykacji. Wielokrotnie pokazaliśmy, że potrafimy szybko i dobrze budować. Dlatego będziemy chcieli zamknąć całą inwestycję. Jeszcze wcześniej niż wynika to z przyjętego harmonogramu realizacji, nie wykluczamy zejścia z terminem poniżej 20 miesięcy — komentuje Tomasz Seremet, dyrektor Działu Generalnego Wykonawstwa.

— Stawiając na prefabrykację, liczymy na szybkie tempo realizacji i wysoką jakość wykonania. Jedną z naszych wspólnych inwestycji jest osiedle przy ul. Okólnej w Toruniu. Tam osiem czterokondygnacyjnych bloków i 320 mieszkań powstało w zaledwie 40 tygodni. Dokładnie tyle trwał montaż budynków. Prefabrykowane elementy osiedla były przygotowywane w fabrykach, a następnie montowane na placu budowy. Całość realizacji obejmująca wykończenie mieszkań oraz zagospodarowanie terenu zajęła 14,5 miesiąca. Wierzę, że wykorzystanie tej technologii na szerszą skalę jest jednym z ważnych narzędzi efektywniejszego dostarczania mieszkań na wynajem w Polsce — podkreśla Wojciech Caruk, prezes zarządu PFR Nieruchomości S.A.

Działka, na której powstanie osiedle została zakupiona od Energa Operator S.A. Teren przyszłej inwestycji jest położony w północnej części miasta, w odległości 3,5 kilometra od centrum Elbląga, do którego można dotrzeć w ciągu zaledwie kilkunastu minut. Bliskość przystanków tramwajowych i autobusowych, sklepów, szkół oraz terenów zielonych sprawia, że ta część Elbląga jest atrakcyjna dla inwestorów mieszkaniowych. Projekt osiedla opracowała elbląska pracownia architektoniczna Euro-Projekt.

— Mamy doświadczenia w projektowaniu mieszkań w segmencie społecznym. Projektowaliśmy osiedla mieszkaniowe dla miasta Włocławka przy ul. Celulozowej, które także były realizowane w pełnej prefabrykacji – mówi Grzegorz Latecki właściciel biura Euro – Projekt.

Osiedle będzie oferowało mieszkania z przeznaczeniem na długoterminowy najem instytucjonalny. Obecnie jest to oferta głównie dla osób, które nie mogą pozwolić sobie na zakup mieszkania na kredyt.

Dziś spółka PFR Nieruchomości zarządza aktywami Funduszu Mieszkań na Wynajem i Funduszu Mieszkań dla Rozwoju. To 6 tysięcy mieszkań oddanych do najmu, ponad 2 tysiące w budowie i około 3 tysięcy w projektowaniu. Jej oferta dostępna jest w 46 lokalizacjach, zarówno największych polskich miastach jak Warszawa, Kraków czy Gdańsk, ale też w Toruniu, Nowym Targu i Dębicy.


Ewa Syta, Biuro Prasowe PFR Nieruchomości
Fot. materiały prasowe inwestora

Fot. materiały prasowe inwestora