Elbląg: Ruszyły zapisy na Bieg Piekarczyka!

2024-01-15 09:15:08(ost. akt: 2024-01-15 09:18:59)

Autor zdjęcia: MOSiR

To jest informacja, na którą czekali biegacze nie tylko z Elbląga. Właśnie dzisiaj, właśnie teraz ruszyły zapisy na jubileuszową XV edycję Elbląskiego Biegu Piekarczyka.
Zapisz się już teraz!


Tę datę w kalendarzu warto zaznaczyć. Dokładnie 9 czerwca na linii startu ustawią się biegacze nie tylko z Elbląga, całej Polski. Jak co roku, na biegu pojawiają się reprezentanci z zagranicy: Francji, Niemiec czy Wielkiej Brytanii. Elbląski Bieg Piekarczyka to wydarzenie, które na stałe wpisało się kalendarz imprez sportowych. Bieg Główny na 10 km, Bieg Towarzyszący na 5 km i Mini Bieg Piekarczyka (0-14 lat) to dystanse, które łącznie przyciągają ponad 1000 osób.


Zapisz się już teraz!

– To już 15. edycja i duże święto dla nas, biegaczy i elblążan. Pomimo tego, że mamy dopiero styczeń już od pewnego czasu przygotowujemy się do Biegu Piekarczyka. Opracowujemy koncepcję, jak chcielibyśmy, aby to wydarzenie przebiegało. Na pewno z racji jubileuszu chcemy przygotować coś specjalnego, coś, co zaskoczy mieszkańców. Nie ukrywam, że liczymy również na rekordową frekwencję. Po ogromnym zainteresowaniu w zeszłym roku postanowiliśmy od razu zwiększyć podstawowy limit Mini Biegu Piekarczyka. W tej edycji 600 dzieci i młodzieży ma szansę wziąć udział w wydarzeniu – mówi Marek Kucharczyk, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.


Osoby startujące w kategorii wiekowej 70+ są zwolnione z opłaty startowej po uprzednim dokonaniu rejestracji na bieg.

Na każdego biegacza, dużego i małego, po ukończeniu określonego dystansu, będzie czekał pamiątkowy medal. Najlepsi w kategorii generalnej w biegu na oba dystanse (Bieg na 10 km i 5 km) oraz w poszczególnych kategoriach wiekowych (Bieg na 10 km) zostaną wyróżnieni dodatkowo statuetkami i nagrodami pieniężnymi. Na 10 km mogą wystartować osoby, które najpóźniej w dniu startu mają ukończone 16 lat. W Biegu Towarzyszącym na 5 km minimalny wiek to 14 lat.
Zgłoszenia przyjmujemy do 5 czerwca do godz. 23:59 lub do osiągnięcia maksymalnej liczby osób. Limit osób w Biegu Głównym i Biegu Towarzyszącym wynosi 999 osób, a w Mini Biegu Piekarczyka 600 osób.
Więcej szczegółów dostępnych w regulaminie.

Zapisz się już teraz!


MOSiR