WeNet Grup S.A. ogłosił nabycie od Bauer Media Group pięciu agencji SEO

2024-01-08 17:01:31(ost. akt: 2024-01-16 12:02:08)

Autor zdjęcia: WeNet

WeNet grupa S.A., największy dostawca rozwiązań marketingu internetowego dla małych i średnich przedsiębiorców w Polsce i Bauer Media Group poinformowały dzisiaj o zawarciu umowy w sprawie nabycia przez WeNet pięciu agencji SEO od Bauer Media Group. Przejmowane spółki specjalizują się w świadczeniu usług SEO i SEM adresowanych dla klientów biznesowych w Polsce.
Transakcja obejmuje 5 firm: Sunrise System, Artefakt, GrupaTENSE, Semahead i Widzialni.pl, które wspólnie świadczą szereg usług marketingu internetowego, w tym optymalizację pod kątem wyszukiwarek (SEO), usługi pay per click (PPC), content marketing, analitykę internetową i obsługę mediów społecznościowych. Usługi marketingu cyfrowego oferowane przez spółki są dedykowane dla małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP) w całej Polsce.

„WeNet konsekwentnie realizuje strategię lidera konsolidującego polski rynek usług marketingu cyfrowego dla małych i średnich przedsiębiorstw. Transakcja otwiera przed nami fascynujące możliwości rozwojowe, jednocześnie przyspieszając rewolucję technologiczną, której beneficjentami będzie sektor MŚP. Wzmacnia również nasze kompetencje w zakresie innowacji produktowych oraz poszerza kanały dystrybucji usług” - podsumowuje Jarosław Mikos, prezes zarządu WeNet Group S.A.

„Wierzymy, że bogate, wieloletnie doświadczenie WeNet w obszarze B2B oraz znajomość polskiego rynku usług marketingu internetowego sprawiają, że Grupa WeNet jest dobrze przygotowana do konsolidacji, której potrzebuje sektor. Jesteśmy przekonani również, że WeNet będzie stabilnym właścicielem agencji marketingowych i zapewni im dalszy rozwój” - mówi Paul Keenan, dyrektor operacyjny Grupy Bauer Media. „Bauer pozostaje zaangażowany w rozwój swojej cyfrowej przyszłości. W dalszym ciągu jesteśmy skoncentrowani na transformacji działów wydawniczych i audio, które wraz z platformą porównywania online, są silnie obecne w Polsce" - dodaje.

Transakcja jest warunkowa i wymaga zgody prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Warunki finansowe transakcji nie zostały ujawnione.

O WeNet

WeNet to firma działająca w obszarze szeroko pojętego doradztwa internetowego. Ponad 1000 ekspertów w całym kraju oferuje skuteczne rozwiązania dla biznesu, ze szczególnym uwzględnieniem przedsiębiorców z sektora MŚP. Firma posiada w pakiecie wszystkie usługi internetowe, takie jak tworzenie i pozycjonowanie stron internetowych, prowadzenie dedykowanych kampanii reklamowych i działań marketingu lokalnego online, tworzenie e-sklepu oraz hosting stron internetowych. Z usług WeNet korzysta już 50 000 małych i średnich firm. Obecnie działa w całej Polsce i posiada biura w 19 lokalizacjach. Więcej na stronie internetowej: www.wenet.pl.

O Bauer Media Group

Bauer Media Group to stale rozwijająca się i odnosząca sukcesy międzynarodowa korporacja medialna, która koncentruje się na tworzeniu treści, które mają znaczenie dla milionów ludzi w całej Europie. Oferta firmy obejmuje zarówno publikacje drukowane, jak i internetowe oraz transmisje radiowe i rozrywkę audio, usługi porównywania cen dla konsumentów, a także usługi marketingu internetowego. Firma Bauer Media, będąc własnością rodziny w piątym pokoleniu, swoje działania koncentruje na rozwoju w perspektywie długoterminowej, z nastawieniem na konsumenta, który korzysta ze zróżnicowanego portfolio Grupy. Ponad 15 000 pracowników Burda Media Group łączy wspólny cel, jakim jest dostarczanie treści i usług, które wzbogacają codzienne życie ludzi. Więcej na stronie internetowej www.bauermedia.com.