Pierwszy debiut na Głównym Rynku w 2024 roku „na zielono” - rosną akcje Bloober Team S.A.

2024-01-10 19:28:19(ost. akt: 2024-01-16 14:32:41)   Materiał zewnętrzny
zdjęcie ilustracyjne

zdjęcie ilustracyjne

Autor zdjęcia: policja

W środę 10 stycznia do grona spółek notowanych na Głównym Rynku Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie dołączyło polskie studio gamingowe Bloober Team, specjalizujące się w artystycznym horrorze psychologicznym. Był to zarówno pierwszy debiut, jak i pierwsze przejście z alternatywnego rynku NewConnect w 2024 roku.
Dążenie do kontrolowania strachu stanowi nie tylko jedną z podstawowych cech pierwotnych człowieka, ale również doskonałą koncepcję biznesową, czego dowodzi globalny sukces krakowskiego studia gamingowego Bloober Team S.A. Wspólnym mianownikiem wszystkich jego produkcji jest bowiem umożliwienie graczom podejmowania decyzji o charakterze moralnym i mierzenia się z własnymi lękami. Już na etapie tworzenia scenariuszy studio współpracuje z ośrodkami akademickimi i ekspertami w dziedzinie psychologii, psychiatrii i nauk społecznych.

„Pierwszy tegoroczny debiutant na Głównym Rynku GPW do perfekcji opanował sztukę operowania strachem, a wyspecjalizowanie się w gatunku horroru uczyniło z niego unikalnego oraz rozpoznawalnego na całym świecie producenta i wydawcę gier. Bloober Team prowadzi także aktywną działalność badawczo-rozwojową, której efektem jest szereg nowych technologii zmieniających świat globalnego gamingu” - powiedziała Monika Gorgoń, członek zarządu Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.

Na otwarciu środowej sesji notowania akcji Bloober Teamu zwyżkowały o 1,1 proc. - do 27,5 zł. Oznaczało to, że wycena rynkowa całej spółki oscylowała w okolicach 550 mln złotych. Przez ostatnie 12 miesięcy notowania krakowskiego studia wzrosły o ponad 32 punktów procentowych.

„Z pełną odpowiedzialnością mogę dziś zaświadczyć, że jesteśmy dojrzałą, świadomą swojego potencjału spółką, której znakiem firmowym jest >>dowożenie>atrakcyjnych pomysłów>mały rynek