PIŁKA NOŻNA. Towarzyskie derby dla Concordii

2024-01-21 12:45:55(ost. akt: 2024-01-21 12:53:13)
W pierwszym meczu kontrolnym w okresie przygotowawczym do rundy rewanżowej piłkarze III-ligowej Concordii Elbląg spotkali się z IV-ligową Olimpią Elbląg i wygrali 1:0.
• Olimpia II Elbląg — Concordia Elbląg 0:1 (0:0)

0:1 — Słonkowski (68)

OLIMPIA II: Olbryś — Etmański, Kasprzykowski, Dettlaft, Ruciński, Tobojka, Piróg, Ryxhter, Dziurdzia, Łoś, Mural, grali jeszcze: Chomski, Dzierzkiewicz, Sanocki, Aniszkiewicz, Kryński, Kulikowski.

CONCORDIA: Fiatov — Van Loperen, Doniecki, Tylak, Kasprzak, Drewek, Wyderka, Maćkowski, Bartosiński, Maciąg, Cenker, grali także: Manikowski, Kwapisz, Nowicki, Bukacki, Woźniak, Rękawek, Słonkowski, Augusto, Kottlenga.

Trener trzecioligowców Mateusz Sobieraj w tym spotkaniu miał do dyspozycji 20 piłkarzy. Z różnych przyczyn zabrakło też kilku, z szerokiej kadry. Nie zagrali Jakubowski, Szpuchanoworyta, Kuczkowski, Danowski. W zespole testowanych było też czterech piłkarzy o statusie młodzieżowca, bramkarz Fiatov (AS Kolbudy), obrońcy Kwapisz (Chrobry Głogów), Woźniak (Warta Sieradz) oraz pomocnik Wtderka (Talent Warszawa). W pierwszej części spotkania w zespole Concordii zagrali sami młodzieżowcy.

Pojedynek był wyrównany, ale żadna z drużyn nie wypracowała sobie dogodnej sytuacji do zdobycia gola. W drugiej części meczu w drużynie Concordii pojawili się już rutynowani piłkarze i przewaga trzecioligowców była widoczna. Mimo wielu dogodnych sytuacji podopieczni trenera Mateusza Sobieraja zdobyli tylko jednego gola. W 68 minucie, po dośrodkowaniu Bukackiego z rzutu rożnego, Słonkowski strzelił z pola karnego i piłka ugrzęzła w siatce. W środę późnym wieczorem Concordia podejmowała IV ligowy Grom Nowy Staw (woj. pomorskie). Mecz zakończył się remisem 2:2. Bramki dla elblążan zdobyli Noworyta oraz Woźniak. Kolejne spotkanie Concordia rozegra w sobotę na wyjeździe z Jaguarem Gdańsk.
Jerzy Kuczyński