Co dalej z budynkiem po byłej strażnicy przy ul. Bema?

2024-01-23 08:41:15(ost. akt: 2024-01-23 08:44:29)
Elbląg dokonał transakcji ze Skarbem Państwa polegającej na wymianie nieruchomości po byłej prokuraturze na nieruchomość po byłej strażnicy. Czy nieruchomość zostanie wkrótce sprzedana?
Elbląg nabył od Skarbu Państwa nieruchomość po straży pożarnej przy ul. Bema za cenę obniżoną w kwocie 1 zł. W zamian miasto zbyło na rzecz Skarbu Państwa również za cenę obniżoną w kwocie 1 zł, nieruchomość po Prokuraturze Okręgowej przy Bulwarze Zygmunta Augusta.

Obecnie w jednej części budynku po byłej strażnicy mieści się Departament Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego UM oraz Referat Teleinformatyki. Oba znajdują się w strukturze Departamentu Innowacji i Informatyki.

Jak poinformował Łukasz Mierzejewski z biura prasowego elbląskiego ratusza, część nieruchomości przy ul. Bema może zostać wystawiona na sprzedaż, a część zachowana na potrzeby funkcjonujących tu jednostek miejskich, aby rozszerzyć ich działalność. To jednak dopiero wstępny plan. Rzecznik podkreśla, że ostateczna decyzja w tej sprawie jeszcze nie zapadła.

— W tej chwili ciężko dokładnie powiedzieć, kiedy taka decyzja dotycząca ewentualnej sprzedaży może zapaść. Jeżeli chodzi o ewentualną sprzedaż części tego gruntu, to taką zgodę musiałaby wyrazić Rada Miejska — informuje Łukasz Mierzejewski.