Przed nami XXVI edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Sztuki Słowa „...czy to jest kochanie?"

2024-01-24 11:54:27(ost. akt: 2024-01-24 12:02:04)

Autor zdjęcia: CSE Światowd

Znany jest już termin dwudziestej szóstej edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Sztuki Słowa „...czy to jest kochanie?". Festiwal, który jest imprezą otwartą dla artystów, uczniów szkół ponadpodstawowych, studentów i dorosłych odbędzie się w dniach 15-17 marca 2024 roku.
Przypominamy, że część turniejowa festiwalu obejmuje kategorie:
- recytacja,
- piosenka poetycka.

I choć tematem przewodnim Festiwalu jest miłość, organizatorzy podkreślają, że prezentować można również „sztukę słowa" w innych, podobnych i właśnie zupełnie odmiennych uczuciach — przyjaźni, czy nienawiści.

Z kolei prezentacja w kategorii piosenka poetycka, w której uczestnicy wykonują również dwa utwory, musi zawierać w sobie elementy literatury, muzyki i aktorstwa. Liczy się tu także indywidualna interpretacja każdego tekstu słowo- muzycznego.

Aby, wziąć udział w części konkursowej festiwalu należy wypełnić i przesłać kartę uczestnictwa dostępną na dole strony, a także teksty utworów i — w przypadku piosenki poetyckiej swoje nagranie w terminie do 24 lutego 2024. Informacje o zakwalifikowaniu będą podane do 5 marca 2024 na stronie Festiwalu: www.kochanie.swiatowid.elblag.pl

— Liczymy na aktywność elblążan, których serdecznie zapraszam do udziału w festiwalu — mówią organizatorzy.

Jednak Festiwal to nie tylko część konkursowa, to także miejsce, gdzie pokazywane są wartościowe koncerty. W tym roku „...czy to jest kochanie?" rozpocznie recital Jarosława Jar Chojnackiego. Melomani zachwyceni z pewnością będą koncertem Hanny Banaszak, który planowany jest na ostatni dzień Festiwalu. Wtedy to po koncercie laureatów wystąpi znana artystka.

Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu
Fot. CSE Światowd

Formularz zgłoszeniowy: piosenka
Formularz zgłoszeniowy: recytacja
Regulamin