Przed nami niedziela z WOŚP [PROGRAM IMPREZY]

2024-01-24 15:13:23(ost. akt: 2024-01-24 15:54:11)

Autor zdjęcia: Estera Turkot

Już w niedzielę 28 stycznia 2024 roku po raz 32. zagra w Elblągu Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.
32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy dedykowany będzie zakupowi sprzętu do diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji chorób płuc pacjentów na oddziałach pulmonologicznych dla dzieci i dorosłych. W Elblągu — podobnie jak w latach ubiegłych — głównym organizatorem Finału jest Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, a współorganizatorami Urząd Miejski oraz Regionalne Centrum Wolontariatu.

— Po raz kolejny spotykamy się przed tzw. godziną zero, a więc kolejnym finałem WOŚP. Chcę z tego miejsca podziękować za działania, które już zostały zrealizowane, dziękuję pracownikom MOSiR, Regionalnemu Centrum Wolontariatu i całej rzeszy Wolontariuszy, którzy teraz będą intensywnie pracować. Dziękuję też szkołom, przedszkolom, które organizują swoje sztabiki – mówił Witold Wróblewski prezydent Elbląga.

Tegoroczne finał odbywać się będzie pod hasłem — płuca po pandemii — te tematy zbiórek dobierane są kompetentnie, w zależności od potrzeb — wskazywał prezydent.

— Jesteśmy gotowi, pogoda także ma być dobra, choć zawsze powtarzałem, że to nie są wyścigi w biciu kolejnych rekordów zbiórek, to cieszy, że zebrana od mieszkańców Elbląga kwota z roku na rok wzrasta — podkreślił Wróblewski.

— Nasz sztab również chce podziękować sponsorom i tym dobrym ludziom, które nas wspierają. Do jakiej instytucji zwrócimy się o pomoc, tam spotykamy się z dobrym przyjęciem. Co ważne z roku na rok przybywa też małych sztabików — mówił Adam Krause, szef elbląskiego sztabu WOŚP.

Wolontariusze, wolontariusze


— Jako Elbląg od dobrych kilku lat dostajemy 450 numerów, czyli 450 wolontariuszy może wyjść na miasto. Każdy wolontariusz wyjdzie z identyfikatorem z hologramem, z pakietem wolontariusza, w którym będą też serduszka. Wolontariusze będą mieli oczywiście puszki, zaplombowane i zalaminowane, dzięki czemu nie przemakają. Na każdej puszcze jest numer przepisany z identyfikatora wolontariusza – opisywała Gabriela Zimirowska – Spotykamy się o godz. 9 w Ratuszu Staromiejskim na Starym Rynku, tam wydajemy puszki i identyfikatory, identyfikatory otrzymują też opiekunowie osób, które nie ukończyły 18 roku życia. Na wolontariuszy czekamy następnie do godz. 17. Najpóźniej do tej godziny wolontariusze wracają do nas, do Ratusza — informowała Zimirowska.

Licytacje, licytacje


Trwają też elbląskie aukcje na rzecz WOŚP, jest ich już ponad 500 i nadal spływają. Wśród ciekawych pomysłów na aukcje są m.in. lot paralotnią, dzień ze strażakami, kurs prawa jazdy, zwiedzanie aresztu, lekcje programowania i robotyki, jest też całoroczna karta MOSiR-u i dzień z poszukiwaczami skarbów ze Stowarzyszeniem DENAR.
UM Elbląg


STARE MIASTO, 28 STYCZNIA:

12:45-13:30 - Szkoła Gracjana Kalandyka Black Cat Division

13.45-14:30 - Mayday

14:45-15:30 - Diamenty

15:45-16.30 - "Szalone" i "Szalone Małolaty"

16:45-17:30 - Kill Phollins

17:45-18:30 - Blind Box

18:45-19:45 - Dubska

20:00 - Hymn WOŚP na żywo w wykonaniu zespołu Mansandra i Światełko do nieba
Fot. EG