Dziś po raz 32. gra w Elblągu Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy [PROGRAM FINAŁU]

2024-01-28 06:00:00(ost. akt: 2024-01-26 11:03:18)

Autor zdjęcia: UM Elbląg

W tym roku Orkiestra gra pod hasłem: „Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych!”. Celem zbiórki jest zakup sprzętu do diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji chorób płuc pacjentów na oddziałach pulmonologicznych dla dzieci i dorosłych.
Na pomoc WOŚP liczą szpitale z naszego regionu.

— Od WOŚP oczekujemy wsparcia w zakupie zaawansowanych systemów diagnostycznych dla układu oddechowego. Nasze potrzeby koncentrują się na technologii umożliwiającej bezpieczną diagnozę, monitorowanie i leczenie pacjentów z chorobami płuc. Szczególnie w kontekście długofalowych skutków zdrowotnych po COVID-19, których dziś jeszcze nie znamy. A chodzi tu nie tylko nowotwory płuc, ale i o choroby śródmiąższowe — mówi Wioletta Śląska-Zyśk, dyrektor Warmińsko-Mazurskiego Centrum Chorób Płuc.

I dodaje: — Dzięki takiemu wsparciu nowoczesnymi technologiami mielibyśmy szansę jeszcze bardziej poprawić skuteczność diagnostyki, leczenia i monitorowania pacjentów, zwłaszcza pod kątem nowotworów. Nowy sprzęt to skuteczna, bezpieczna i przede wszystkim szybka diagnoza, a w przypadku nowotworów każdy dzień może mieć znaczenie dla życia człowieka.

Przedmioty na aukcje wystawiło wielu celebrytów, sportowców czy aktorów. Jedną z najpopularniejszych licytacji związanych ze światem sportu jest czerwona sukienka tenisistki Igi Świątek, w której ta wystąpiła podczas sesji zdjęciowej przed październikowym WTA Finals w meksykańskim Cancun.

Marcin Kuchciński, marszałek województwa warmińsko-mazurskiego, wystawił z kolei na licytację niezwyczajną koszulkę.

— Zachęcam Was do licytacji koszulki — i to nie byle jakiej koszulki, bo z autografami naszych reprezentantek i reprezentantów, w tym mistrzyni olimpijskiej Natalii Kaczmarek, mistrza olimpijskiego Karola Zalewskiego i mistrzyni Europy w maratonie Aleksandry Lisowskiej — napisał na Facebooku.

Fundacja WOŚP została założona blisko 30 lat temu przez Jurka Owsiaka. Od tej pory regularnie raz w roku organizuje zbiórkę pieniędzy. Fundacja prowadzi działalność w zakresie ochrony m.in. na rzecz ratowania życia chorych osób, w szczególności dzieci, poprawy stanu ich zdrowia, a także promocji zdrowia i profilaktyki. Cele realizowane są m.in. poprzez zakupy sprzętu dla szpitali, programy medyczne i edukacyjne.


STARE MIASTO, 28 STYCZNIA:

12:45-13:30 - Szkoła Gracjana Kalandyka Black Cat Division

13.45-14:30 - Mayday

14:45-15:30 - Diamenty

15:45-16.30 - "Szalone" i "Szalone Małolaty"

16:45-17:30 - Kill Phollins

17:45-18:30 - Blind Box

18:45-19:45 - Dubska

20:00 - Hymn WOŚP na żywo w wykonaniu zespołu Mansandra i Światełko do nieba
Fot. EG