Malowane na starych żaglach. Wernisaż wystawy Anny Maciejko

2024-01-29 23:09:26(ost. akt: 2024-01-29 23:14:55)

Autor zdjęcia: materiały organizatora

W poniedziałek 5 lutego o godz. 18:00 Biblioteka Elbląska zaprasza do sali "U św. Ducha" na wernisaż wystawy Anny Maciejko „Malowane na starych żaglach”. Muzycznym dopełnieniem wystawy będzie występ Dagny Krause grającej na wiolonczeli. Wstęp wolny.
— Pomysł malowania na żaglach powstał około dziesięciu lat temu. Zwróciłam wówczas uwagę na bezużyteczne żagle leżące w klubie żeglarskim YKM Gryf, którego jestem członkinią. Wcześniej malowałam standardowo na podobraziach. Pierwszy raz tego typu prace pokazałam na wystawie w Galerii przy szkole filmowej w Gdyni. Spotkały się z pozytywnym odbiorem i kontynuuję ten rodzaj twórczości — mówi Anna Maciejko.

— Mam nadzieję, że wystawa w gościnnych murach Biblioteki Elbląskiej, w równie gościnnym mieście, nie zawiedzie [państwa oczekiwań. A z biblioteką to było tak... Żeglując latem 2023 r. roku w stronę pochylni, staliśmy przy gościnnej kei pomiędzy mostami. Odwiedziłam wtedy Bibliotekę Elbląską i oczarowała mnie piękna sala "U św. Ducha". Nie mam kierunkowego wykształcenia plastycznego. Jestem pasjonatką malarstwa od młodości. Zawodowo pracowałam jako elektronik. Nie przeszkadza to jednak w uprawianiu innych pasji czy poszerzaniu zainteresowań. Mam ich wiele — dodaje artystka.

Zapraszamy serdecznie na wystawę do Biblioteki Elbląskiej.

Biblioteka Elbląska im. Cypriana Norwida
Fot. materiały organizatora