Tymczasowy areszt dla 43-latka który ukradł puszki Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Pieniężnie i Ornecie

2024-02-01 04:56:37(ost. akt: 2024-02-01 05:27:23)

Autor zdjęcia: Policja Warmińsko-Mazurska

Mężczyzna, który był podejrzewany o to, że dokonał kradzieży stacjonarnej puszki Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy ze sklepu w Ornecie, ukradł puszkę WOŚP również ze sklepu w Pieniężnie.
W sobotę (27.01.2024 r.) rano policjanci otrzymali zgłoszenie o kradzieży puszki Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która znajdowała się stacjonarnie w jednym ze sklepów spożywczo-przemysłowych w Ornecie. Do kradzieży doszło w piątek (26.01.2024 r.). Właścicielka oraz pracownicy sklepu określili, że w puszce mogło być około 1000 złotych. Moment kradzieży, jak i wizerunek sprawcy został utrwalony przez kamery sklepowe. Policjanci zapoznali się z zapisem z kamer monitoringu i rozpoczęli poszukiwania sprawcy.

W niedzielę (28.01.2024 r.) policjanci otrzymali zgłoszenie, że w Ornecie osoba postronna zauważyła mężczyznę, który mógł mieć związek z kradzieżą puszki WOŚP. Policjanci natychmiast pojechali na miejsce i potwierdzili, że ujęty przez przechodnia mężczyzna, wyglądem odpowiada osobie, która dokonała piątkowej kradzieży. Mężczyzną okazał się 43-latek z powiatu braniewskiego. Został on zatrzymany przez policjantów.

W trakcie wyjaśniania sprawy z zatrzymanym okazało się, że ma on na sumieniu kradzież nie jednej, ale dwóch puszek WOŚP. Tę drugą puszkę ukradł ze sklepu w Pieniężnie. Do obu kradzieży się przyznał, ale nie podał powodów, dla których dokonał kradzieży.


We wtorek (30.01.2024 r.) mężczyzna usłyszał dwa zarzuty kradzieży z włamaniem. Tego samego dnia Sąd Rejonowy w Lidzbarku Warmińskim przychylił się do wniosku Prokuratora Rejonowego w Lidzbarku Warmińskim i zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 2 miesięcy.

Policja Warmińsko-Mazurska