Komitet Polityczny PiS zatwierdził kandydata na prezydenta Elbląga

2024-02-01 10:47:25(ost. akt: 2024-02-01 10:51:17)

Autor zdjęcia: PAP

Komitet Polityczny PiS zatwierdził połowę list wojewódzkich oraz część kandydatów na prezydentów miast — wynika z informacji PAP. W najbliższy weekend rozpoczną się pierwsze prezentacje kandydatów, natomiast w przyszłym tygodniu odbędzie się kolejne posiedzenie Komitetu i zatwierdzenie kolejnych list.
We wtorek w centrali Prawa i Sprawiedliwości odbyło się posiedzenie Komitetu Politycznego, który zajmował się przygotowaniami do kampanii wyborczej oraz zatwierdzaniem list.

— Wybraliśmy szefa sztabu wyborczego, został nim sekretarz generalny partii Piotr Milowański. To od niego będzie zależała cała struktura sztabu i kto się w nim znajdzie. Ponadto zatwierdziliśmy połowę list wojewódzkich — przekazał jeden z uczestników posiedzenia.

Inny z polityków PiS wskazał, że Komitet zatwierdził też część kandydatów na prezydentów miast.

— Zdecydowaliśmy już o kandydatach na prezydenta m.in. Szczecina, Tarnowa, Elbląga czy Stalowej Woli — poinformowało jedno ze źródeł w PiS.

Z rozmów z politykami PiS wynika, że w najbliższy weekend rozpoczną się pierwsze prezentacje kandydatów PiS. — Kandydaci będą sami informować o tym w swoich miastach — powiedział jeden z działaczy.

Kolejne posiedzenie Komitetu Politycznego prawdopodobnie odbędzie się w przyszłym tygodniu i wówczas zapewne zostaną zatwierdzone kolejne listy i kandydaci.

Wybory samorządowe odbędą się 7 kwietnia, a druga tura 21 kwietnia. W wyborach wybierzemy wójtów, burmistrzów i prezydentów miast, a także rady gmin i powiatów oraz sejmiki województw.