Czy pokój z Rosją w Europie jest możliwy? Biblioteka Elbląska zaprasza na spotkanie otwarte organizowane w ramach projektu „Europa na krawędzi”

2024-02-06 14:51:09(ost. akt: 2024-02-12 20:06:02)

Autor zdjęcia: materiały organizatora

Biblioteka Elbląska wspólnie z redakcją Res Publica Nowa zaprasza we wtorek, 13 lutego, o godz. 17:00 do sali przy ul. św. Ducha 3-7 na spotkanie pt. „Czy pokój z Rosją w Europie jest możliwy?”, organizowane w ramach projektu „Europa na krawędzi”. W rozmowie wezmą udział Magdalena Kicińska, red. naczelna „Pisma. Magazynu Opinii" i Wojciech Przybylski, red. naczelny Visegrad Insight.
– Wojna w Ukrainie musi zakończyć się zwycięstwem tego państwa – to warunek sine qua non dla zaistnienia pokoju. Wraz z redaktorką naczelną Magdaleną Kicińską „Pisma. Magazynu opinii” i Wojciechem Przybylskim, red. naczelnym Visegrad Insight przyjrzymy się warunkom niezbędnym do współżycia na kontynencie – już poszerzonym o Ukrainę – przekazują organizatorzy wydarzenia.


Magdalena Kicińska – reporterka, redaktorka naczelna „Pisma. Magazynu Opinii". Absolwentka i wykładowczyni Polskiej Szkoły Reportażu. Laureatka Grand Press 2017 w kategorii wywiad. Nominowana do Nagrody im. Teresy Torańskiej i Mediatorów 2016. Autorka książki „Pani Stefa”, za którą otrzymała Nagrodę Literacką Miasta Stołecznego Warszawy 2016 oraz Poznańską Nagrodę Literacką – Stypendium im. Stanisława Barańczaka, nominowano ją także do Nagrody Gryfia i Nagrody Conrada. Współautorka książek „Teraz '43. Losy" i "Dom w butelce", zbioru reportaży „Przecież ich nie zostawię". W lutym 2019 ukazały się „Środki transportu", jej poetycki debiut.

Organizator prosi o rejestrację udziału w formularzu dostępnym TUTAJ