Zuzanna Sielska laureatką pierwszego miejsca w XVIII Plebiscycie Dziennika Elbląskiego na 10 Najpopularniejszych Sportowców [VIDEO]

2024-02-10 09:00:00(ost. akt: 2024-02-09 17:33:10)

Autor zdjęcia: Andrzej Sprzączak

Zawodniczka ta przejdzie do kronik redakcyjnych jako najmłodsza zwyciężczyni wszystkich dotąd Plebiscytów. — Tak, to jest prawdziwe zaskoczenie. Myślałam, że młodsi ode mnie zajmowali takie miejsca jak ja — mówi Zuzanna Sielska, laureatka pierwszego miejsca w XVIII Plebiscycie Dziennika Elbląskiego na 10 Najpopularniejszych Sportowców.
Wychowanka trenera Zbigniewa Wołoszyna ma 16 lat. W ubiegłym roku zanotowała sporo sukcesów: na mistrzostwach Polski młodziczek w Rybniku, w kategorii wagowej 44 kg była trzecia. Wygrywała też zawody: Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodziczek Regionu Północnego w Koszalinie, Mistrzostwa Regionu Pomorskiego w Gdańsku, Mistrzostwa Województwa Regionu Kujawsko-Pomorskiego w Toruniu, Międzynarodowy Turniej Judo Cup 7 International w Zielonce k. Warszawy oraz została w wadze 48 kg mistrzynią Warmii i Mazur. Wywalczyła także drugie miejsca na Międzynarodowym Turnieju im. Antoniego Reitera w Gdańsku i w Pucharze Polski Młodziczek w Gdyni.