Piłkarze Olimpii II Elbląg w ramach przygotowań do rundy wiosennej rozegrali szósty mecz kontrolny

2024-02-12 14:34:17(ost. akt: 2024-02-12 14:36:32)
Zdjęcie ilustracyjne - archiwum DE

Zdjęcie ilustracyjne - archiwum DE

Autor zdjęcia: Ryszard Biel

Piłkarze Olimpii II Elbląg tym razem pokonali u siebie grający w IV lidze pomorskiej zespół Powiśla Dzierzgoń 1:0.
• Olimpia II Elbląg — Powiśle Dzierzgoń 1:0
1:0 — Piróg (4)

OLIMPIA II: Olbryś (46 Januszewski) — Etmański, Kasprzykowski, Łoś, Piróg (46 Ruciński), Sanocki (46 Tobojka), Sznajder (46 Dzierzkiewicz), Stróżewski (46 Kryński), Dziurdzia, Kulikowski (46 Anisiewicz), Kościuk.

Kolejne spotkanie rezerwy Olimpii zagrały w typowo młodzieżowym składzie, a trzon zespołu oparty był o własnych wychowanków. Drużynę gości, którą prowadzi doświadczony i utytułowany trener Jerzy Jastrzębowski, w swoich szeregach miała kilku doświadczonych zawodników na czele z 44-letnim bramkarzem Krzysztofem Pilarzem. Nie zabrakło też i młodszych piłkarzy.

W zespole Powiśla zagrali piłkarze Olimpii II, młodzieżowcy: Igor Tutaj oraz Konrad Zebrowski. Jeśli chodzi o mecz, stał on na przeciętnym poziomie, choć ambicji i żadnej woli walki odmówić nie było można. Jedyną bramkę na wagę zwycięstwa elblążanie zdobyli na początku spotkania, gdzie prostopadłe podanie Filipa Kasprzykowskiego sfinalizował Jan Piróg i mając tylko przed sobą bramkarza gości, nie zmarnował sytuacji.

W tej części spotkania żadna ze stron nie posiadała klarownej sytuacji do zmiany wyniku. Po przerwie dużo było bieganiny, gra była szarpana, jednak podopieczni trenera Karola Przybyły ten wynik utrzymali do końca. Tak na dobrą sprawę elblążanie mieli jeszcze jedną wyborną sytuację do zmiany wyniku, ale Aleks Anuszkiewicz, będąc w sytuacji sam na sam z bramkarzem gości, zamiast piłkę trafić do siatki, to trafił w golkipera Powiśla. Kolejny mecz Olimpia II rozegra na wyjeździe w sobotę z liderem IV ligi pomorskiej Jaguarem Gdańsk.
Jerzy Kuczyński