Szef MON: kontrakty zbrojeniowe zawarte ze stroną koreańską będą nadal realizowane

2024-02-13 11:02:35(ost. akt: 2024-02-13 11:02:38)

Autor zdjęcia: PAP/Andrzej Jackowski

Wicepremier, szef MON Władysław Kosiniak-Kamysz zapewnił, że kontrakty na koreańskie czołgi K2 i armatohaubice K9 będą nadal realizowane. "Wy zrywaliście kontrakty, my takich błędów nie popełnimy - dodał, zwracając się do polityków PiS.
Szef MON zapewnił we wtorek na antenie Polsat News, że kontrakty na koreańskie czołgi K2 i armatohaubice K9 będą nadal realizowane. "Chciałbym, by zasady finansowania były dla nas do przyjęcia. W tej sprawie już jest reakcja ze strony koreańskiej. Natomiast kontrakty, które zostały zawarte ze stroną koreańską będą nadal realizowane" – powiedział wicepremier.

Zwracając się do polityków PiS szef MON stwierdził, że nie będzie popełniał ich błędów. "Wy zrywaliście kontrakty. My takich błędów nie popełnimy. O ile nie wystąpią nadzwyczajne okoliczności dotyczące finansowania, to wszystkie kontrakty będą realizowane" – zadeklarował Kosiniak-Kamysz.

Pytany o docelową liczebność polskiego wojska, szef MON zapowiedział, że będzie ona stopniowo zwiększana. "Pod koniec tego roku nasza armia będzie liczyła około 220 tysięcy żołnierzy. Liczba ta będzie zwiększana co rok" – zapewnił.

Szef MON stwierdził też, że liczebność armii jest bardzo ważna, ale nie ważniejsza od zdolności operacyjnych i obrony cywilnej. "Na to będziemy stawiać" – zapowiedział. (PAP)

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. frost #3113641 13 lut 2024 16:55

    Pierwsza poważna deklaracja tej dziwacznej koalicji. Panie ministrze poprzednicy owszem zrezygnowali na szczęście z helikopterów Caracal i słusznie. Wy natomiast kluczycie z CPK, portem kontenerowym w Świnoujściu, rurociągiem z Gdańska do Płocka, regulacją Odry i zwłaszcza z projektami elektrowni atomowych. To nie są pisowskie projekty a wielkie projekty cywilizacyjne narodu polskiego. Składacie to w hołdzie zachodniemu sąsiadowi?

    odpowiedz na ten komentarz