15 tysięcy na pomoc ptakom z Pasłęka

2024-02-14 11:23:06(ost. akt: 2024-02-14 12:00:35)
Coraz więcej ptaków potrzebuje naszej pomocy

Coraz więcej ptaków potrzebuje naszej pomocy

Coraz więcej ptaków potrzebuje naszej pomocy. Dlatego fundacja Ośrodek w Jelonkach z Nowego Monasterzyska pomoże chorym ptakom dziko żyjącym w gminie Pasłęk. Na ten cel samorząd przeznaczył aż 15 tysięcy złotych.
Jak się okazuje, coraz liczniejsze przypadki chorych lub rannych ptaków dziko żyjących na terenie gminy Pasłęk skłoniły samorząd do podjęcia działań, mających na celu ochronę i wsparcie dla skrzydlatych braci mniejszych. Dlatego podpisana została umowa pomiędzy władzami Pasłęka a Fundacją Ośrodek w Jelonkach z Nowego Monasterzyska, która otwiera nowe możliwości pomocy dla dziko żyjących ptaków potrzebujących pomocy człowieka.

Zgodnie z zawartą umową fundacja będzie odpowiedzialna za udzielanie pomocy chorym lub rannym ptakom dzikim, które zostaną zgłoszone na terenie gminy Pasłęk. Fundacja otrzyma na realizację tego szczytnego zadania kwotę 15 tysięcy złotych, która ma być wykorzystana w celu zapewnienia opieki weterynaryjnej, leczenia oraz rehabilitacji dla potrzebujących ptaków.