"NIE!" dla toksycznych towarów z Ukrainy! Rolnicy zablokują obwodnicę Elbląga

2024-02-14 13:36:17(ost. akt: 2024-02-14 17:23:30)
Rolnicy z okolic Elbląga ponownie wyjadą ze swoim sprzętem na ulice — tym razem w proteście przeciwko importowi — jak podkreślają — toksycznych towarów z Ukrainy. Aby zostali usłyszani, chcą blokować okolice węzła na S7.
Po tym, jak setki rolników z regionu blokowało ulice Elbląga 9 lutego w proteście m.in. przeciwko polityce rolnej Unii Europejskiej, szykuje się kolejny protest — tym razem na obwodnicy Elbląga. Manifestacja ma potrwać nie kilka godzin, ale całą dobę. Maszyny rolnicze pojawią się 20 lutego o godzinie 10:00 na drodze S7 w okolicach węzła Elbląg Południe.

— Trzeba mieć świadomość, że produkty bez kontroli sprowadzane z Ukrainy, to produkty rolno-spożywcze zawierające toksyczne substancje, a także rakotwórcze, o czym się głośno nie mówi — wyjaśnia Damian Murawiec, jeden z organizatorów elbląskich protestów.

Obwodnica będzie zablokowana całą dobę, a objazdy poprowadzone będą ulicami Elbląga. Rolnicy podkreślają, że będzie zapewniony tzw. korytarz życia.

Wcześniej, 17 lutego, na elbląskim targowisku miejskim odbędzie się akcja Kobiet Wiejskich mająca na celu uświadomienie konsumentom problemu importu produktów z Ukrainy.