Prezydent Elbląga Witold Wróblewski wystartuje w wyborach do sejmiku województwa warmińsko-mazurskiego z ostatniego miejsca z listy PSL

2024-02-18 10:32:40(ost. akt: 2024-02-18 10:39:59)
Prezydent Witold Wróblewski nie zamierza odchodzić jeszcze na polityczną emeryturę

Prezydent Witold Wróblewski nie zamierza odchodzić jeszcze na polityczną emeryturę

PSL zaprezentował już liderów list wyborczych do sejmiku województwa warmińsko-mazurskiego. "Jedynkami" w czterech okręgach będą przedstawiciele Polskiego Stronnictwa Ludowego, a w jednym przedstawiciel Polski 2050.
Podczas piątkowej konferencji w Olsztynie działacze PSL przekazali, że "jedynką" w okręgu nr 3 (Elbląg i powiaty bartoszycki, braniewski, elbląski, lidzbarski) będzie przedstawiciel ugrupowania Polska 2050, samorządowiec z gminy Małdyty Robert Szczepański. Z ostatniego miejsca w tym okręgu ma startować prezydent Elbląga Witold Wróblewski.

Witold Wróblewski już jakiś czas temu oficjalnie ogłosił, że nie będzie kandydował na prezydenta Elbląga w nadchodzących wyborach samorządowych. Poinformował też, że nie zamierza odchodzić jeszcze na polityczną emeryturę.

W warmińsko-mazurskim sejmiku od wielu lat współrządzi koalicja PSL i PO. W poprzednich wyborach KO uzyskała 12 mandatów, PiS - 11, a PSL - 7.

Wybory samorządowe odbędą się w niedzielę 7 kwietnia. Druga tura wyborów bezpośrednich wójtów, burmistrzów, prezydentów miast - 21 kwietnia.