19-latek ukradł klacz i chciał ją wprowadzić do mieszkania w bloku

2024-02-22 10:30:14(ost. akt: 2024-02-22 10:30:48)

Autor zdjęcia: Pomorska Policja

Policjanci zatrzymali 19-latka w związku z kradzieżą klaczy. Mężczyznę zauważył świadek, gdy ten wprowadzał zwierzę do klatki schodowej czteropiętrowego bloku w Wejherowie. Mężczyzna chciał wprowadzić klacz do swojego mieszkania.
Oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie aspirant sztabowa Anetta Potrykus poinformowała PAP, że w poniedziałek wieczorem oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie otrzymał zgłoszenie, z którego wynikało, że młody mężczyzna próbuje wprowadzić klacz na klatkę schodową czteropiętrowego bloku w Wejherowie.

"Na miejsce natychmiast zostali skierowani wejherowscy dzielnicowi. Pod wskazanym adresem w Wejherowie zastali młodego mężczyznę z klaczą oraz świadka, który powstrzymał 19-latka przed wejściem na wyższe piętra budynku. Jak ustalili policjanci, mężczyzna chciał zabrać klacz do swojego mieszkania, które mieściło się na jednej z wyższych kondygnacji" - dodała Potrykus.

Klaczy nic się nie stało. Została przekazana właścicielowi stadniny w Wejherowie, a 19-letni sprawca został zatrzymany i noc spędził w policyjnym areszcie.

We wtorek 19-latek usłyszał zarzut kradzieży. Za popełnione przestępstwo grozi od 3 miesięcy do 5 lat więzienia.
PAP