Hotel w Kadynach zamknięty na cztery spusty, policja prowadzi dochodzenie w kierunku wyłudzenia

2024-02-22 15:18:51(ost. akt: 2024-02-26 14:33:14)
Hotel z dnia na dzień został zamknięty na cztery spusty

Hotel z dnia na dzień został zamknięty na cztery spusty

Autor zdjęcia: Google Maps

Hotel w Kadynach funkcjonował oficjalnie do 30 października ubiegłego roku. Do samego końca przyjmował rezerwacje i zaliczki. 1 listopada 2023 roku został zamknięty. Do naszej redakcji zgłosił się nasz czytelnik z Trójmiasta, który twierdzi, że wpłacił całą kwotę za pobyt w hotelu, rezerwacja została anulowana, a on nie otrzymał zwrotu wpłaconych pieniędzy. Natomiast policja z Elbląga prowadzi dochodzenie w kierunku wyłudzenia związanego z wynajęciem lokalu w Kadynach z okazji przyjęcia komunijnego.
Artykuł nie dotyczy obiektu Kadyny Folwark Hotel & Spa.


— Chcieliśmy przyjechać na weekend do Kadyn i po prostu sobie odpocząć. Jeździmy i do Tolkmicka, i do Krynicy Morskiej, a tym razem postanowiliśmy przyjechać właśnie tu. Lubimy te rejony, niestety bardzo się zawiedliśmy — przekazuje nasz czytelnik z Trójmiasta.

Mężczyzna w połowie października 2023 roku wraz ze znajomymi zarezerwował pobyt w hotelu w Kadynach na pierwsze dni listopada 2023 roku.

— 30 października otrzymałem informację, że hotel wstrzymuje rezerwacje od 1 listopada i że wszystkie wpłacone zaliczki zostaną zwrócone w ciągu 30 dni. Natomiast mój kolega zadzwonił do recepcji i pani obiecała, że zrobi zwrot płatności bezpośrednio na kartę. Niestety pieniądze nie zostały zwrócone. Od tamtej pory jest cisza w eterze — zero kontaktu i zero pieniędzy — mówi mieszkaniec Trójmiasta.

Recepcja hotelu odwołanie rezerwacji w wiadomości wysłanej do naszego Czytelnika tłumaczyła "nieoczekiwanymi zmianami planów funkcjonowania w najbliższych tygodniach (zaistnieniem okoliczności, na które hotel nie ma wpływu)".

Nasz rozmówca wraz ze znajomymi zgłosił sprawę na policję w Gdańsku – według swojego miejsca zamieszkania – jednak ta miała odmówić im wszczęcia postanowienia, ponieważ nie doszukała się w zgłaszanej sprawie znamion czynu zabronionego.

Sprawdziliśmy, czy policja w Elblągu prowadziła lub prowadzi jakieś dochodzenia związane z hotelem w Kadynach. Okazuje się, że tak.

— Policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą prowadzą sprawę dotyczącą oszustwa, wyłudzenia pieniędzy przez podmiot gospodarczy, działających na terenie powiatu elbląskiego. Sprawa dotyczy wpłaconej zaliczki na poczet wynajętego lokalu z okazji przyjęcia komunijnego. Sprawa jest w toku. Trwają czynności, między innymi przesłuchania pracowników i właścicieli tego właśnie lokalu — przekazał nam Jakub Sawicki z zespołu prasowego Komendy Miejskiej Policji w Elblągu.

Zdaniem naszego rozmówcy z Trójmiasta poszkodowanych przez hotel może być znacznie więcej.

— Myślę, że mogą to być ludzie z całej Polski. Może jeśli państwo o tym napiszą, uda się tę sprawę nagłośnić — twierdzi niedoszły gość hotelu w Kadynach.

I dodaje: — Moim zdaniem oni do końca przyjmowali wpłaty, chociaż wiedzieli, że hotel zostanie zamknięty. Przypuszczam, że pieniądze są już nie do odzyskania. Jednak myślę, że osób takich jak ja i moi znajomi jest więcej.

Z naszych nieoficjalnych informacji wynika, że hotel z dnia na dzień został zamknięty na cztery spusty, a pracownicy zwolnieni. Strona hotelu również już nie funkcjonuje.

Według informacji dostępnych w Centralnej Ewidencji i Informacja o Działalności Gospodarczej właścicielem hotelu w Kadynach jest osoba z Elbląga, a zarządzającym obiektem jest spółka z Warszawy. Niestety nie udało nam się skontaktować z żadnym przedstawicielem obiektu. Do tematu będziemy wracać.