Elbląg: Są wyniki sekcji zwłok żołnierza, któremu dyspozytor miał odmówić przyjazdu karetki pogotowia

2024-02-22 15:45:30(ost. akt: 2024-02-22 16:01:57)

Autor zdjęcia: EG

Miał wzywać na pomoc karetkę pogotowia. Żołnierzowi jednak odmówiono. Teraz prokurator bada przyczynę jego śmierci.
Przypomnijmy: mieszkaniec Elbląga źle się poczuł i zadzwonił pod numer alarmowy 112, jednak dyspozytor miał odmówić wysłania do niego karetki. Elblążanin zmarł dzień później. W poniedziałek 12 lutego prokuratura wszczęła postępowanie w tej sprawie. Śledztwo prowadzone jest w kierunku nieumyślnego spowodowania śmierci; do tej pory nikomu nie przedstawiono zarzutów.

— Na miejscu znalezienia ciała mężczyzny prokurator przeprowadził oględziny. Postanowiono przeprowadzić sekcję zwłok. Ze wstępnych informacji oraz z relacji rodziny wynika, że dzień przed śmiercią mężczyzna wzywał karetkę pogotowia, jednak dyspozytor miał mu odmówić. Te informacje jeszcze nie zostały potwierdzone — informowała nas prokurator Grażyna Jewusiak z Prokuratury Okręgowej w Elblągu.

Wiadomo, że zmarły mężczyzna miał 27 lat i był żołnierzem.

Po przeprowadzonej sekcji zwłok wstępnie wykluczono udział osób trzecich w śmierci mężczyzny. Zgon miał nastąpić „z przyczyn chorobowych”. Jednak prokuratura nadal czeka na zapisy rozmów z dyspozytorni numeru 112. Pobrano też próbki do badań pod kątem toksykologii.